ARCHIWUM. Szczecin. Spektakle. 08.03.2014. Małżeński Rajd Dakar @ Teatr Lalek Pleciuga

ARCHIWUM. Szczecin. Spektakle. 08.03.2014. Małżeński Rajd Dakar @ Teatr Lalek Pleciuga

02/03/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, kultura, rozrywka, Teatr Lalek Pleciuga, Małżeński Rajd Dakar, w Szczecinie

Szczecin, kultura, rozrywka, Teatr Lalek Pleciuga, Małżeński Rajd Dakar, w SzczecinieSpektakl: Małżeński Rajd Dakar
Gdzie: Teatr Lalek Pleciuga. Pl. Teatralny 1. Szczecin
Kiedy: 8 marca 2014 (sobota), start godz. 17:00 oraz 19:00
Bilety: 90zł
rezerwacje: 91 433 58 04

Jolka i Fryderyk to typowe małżeństwo z długoletnim stażem, dwójką dzieci i nowym domem w trakcie budowy.

I jak typowe małżeństwo mają swoje problemy – z seksem, wychowaniem potomstwa, wykończeniem łazienki, teściową.

Ona jest pedantycznym czyściochem, on uważa że brud to najlepszy przyjaciel odporności człowieka. Ona dużo gada, on uważa, że niby słucha. Ona nie umie prowadzić samochodu, on nie zna się na mapie. Ona uważa, że ich małżeństwo przechodzi kryzys, on że media jej to wmówiły.

Pewnego dnia para postanawia wybrać się na pustynny rajd, który ma odświeżyć ich związek, umocnić więzi i nadać trochę koloru jednostajnemu życiu. Ale jak to bywa, na takiej wyprawie może zdarzyć się wszystko. Auto odmawia posłuszeństwa na środku pustkowia, telefon nie działa, woda się kończy, wokoło żywego ducha i nie widać szans na jakąkolwiek pomoc.

Mimo nieuchronnie zbliżającego się końca ich żywota, bohaterowie nie przestają się kłócić. Ciągle słychać jej kąśliwe uwagi, jego złośliwe docinki i oskarżenia, dochodzi nawet do nawet próby zabójstwa współmałżonka. Fryderyk zaczyna popadać w obłęd spowodowany nie tylko brakiem wody i wycieńczeniem, ale również bezmyślnym postępowaniem żony. A sępy powoli zaczynają zbierać się na upalnym bezchmurnym niebie…

Nie – to nie scenariusz krwawego thrillera, ale komedii Małżeński Rajd Dakar , nowego spektaklu Sigitasa Parkulskisa (autora Kobiety Pierwotnej). Tym razem litewski twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi. A robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru.

Małżeński Rajd Dakar to wypełniona genialnym żartem opowieść o zazdrości, miłości, zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zaufaniu, zniechęceniu i innych emocjach, które towarzyszą każdej parze w codziennym życiu. Przedstawiona jednak z przymrużeniem oka i w niecodziennej scenerii.

Jak skończy się afrykańska wyprawa Jolki i Fryderyka i czy będzie to ostatnia podróż ich życia? Zapraszamy na spektakl – Małżeński Rajd Dakar!

Małżeński Rajd Dakar
scenariusz: Sigitas Pulskis
reżyseria: Piotr Dąbrowski
występują:
Jolka: Katarzyna Pakosińska
Fryderyk: Mirosław Zbrojewicz