ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. 15.08.2018. Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka @ Miejski Stadion Lekkoatletyczny

ARCHIWUM. Szczecin. SPORT. 15.08.2018. Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka @ Miejski Stadion Lekkoatletyczny

13/08/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Memoriał Wiesława Maniaka to upamiętnienie najwybitniejszej legendy szczecińskiego sprintu, „najszybszego białego człowieka na świecie” w swoich czasach, medalisty olimpijskiego (Tokio’64), Mistrza Europy…

15.08.2018 Lekkoatletyczny Memoriał im Wiesława ManiakaWydarzenie: Lekkoatletyczny Memoriał im. Wiesława Maniaka
GDZIE: Miejski Stadion Lekkoatletyczny. Ul. Litewska 20. 71-344 Szczecin, zobacz w google street view
KIEDY: 15 sierpnia 2018 (środa), START GODZ. 18:00
BILETY: wstęp wolny

Memoriał odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka (ul. Litewska 20) i obfitował będzie w wiele ciekawych konkurencji.

Duża ilość uczestników zawodów przyjedzie do Szczecina wprost z Mistrzostw Europy w Berlinie, które kończą się zaledwie 3 dni prze Memoriałem, co oznacza że w kilku konkurencjach możliwe są swoiste rewanże za ME.

Konkurencję memoriałową stanowić będzie dwubój sprinterski (100m + 200m), który wyłoni najlepszego sprintera i sprinterkę szczecińskich zawodów. Zwycięzcą zostanie ten, kto uzyska najwyższy wynik punktowy (według tabel IAAF) po zsumowaniu przeliczonych wyników ze 100 i 200 metrów.

W pozostałych konkurencjach również należy spodziewać się wysokiego poziomu, ze względu na uczestnictwo wielu gwiazd polskiej lekkiej atletyki, m.in. Marcina Lewandowskiego, który atakować będzie rekord Polski na dystansie 1000 m oraz wielu innych należących bez wątpienia do czołówki światowej.

Szczecińscy kibice najbardziej zapewne oczekiwać będą emocji w skoku o tyczce, gdzie ich ulubieniec Piotr Lisek, który 1 sierpnia w Wittenberdze poprawił rekord Polski na otwartym obiekcie – 5.94 m jak zawsze da z siebie wszystko, aby przypodobać się szczecinianom i odnieść zwycięstwo w mocnej obsadzie konkursu z Mistrzami Świata Pawłem Wojciechowskim oraz Shawnem Barberem.

Wstęp na zawody jest wolny. Początek rywalizacji o godz. 18:00

15.08.2018 Lekkoatletyczny Memoriał im Wiesława Maniaka