ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 01.09.2018. Koncert – Sierpniowe przełomy @ Centrum Dialogu Przełomy

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 01.09.2018. Koncert – Sierpniowe przełomy @ Centrum Dialogu Przełomy

28/08/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu…

koncert Sierpniowe Przełomy, Plac Solidarności w SzczecinieWydarzenie: Koncert – Sierpniowe przełomy
Gdzie: Centrum Dialogu Przełomy. Pl. Solidarności 1. 70-515 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 1 września 2018 (sobota), godz. 20:00
Bilety: wstęp wolny

W sobotę (1 września 2018) o godzinie 20:00 na dachu Centrum Dialogu Przełomy, w swoistym hołdzie złożonym uczestnikom Sierpnia’80 zabrzmią znane i lubiane nie tylko przez kinomanów kompozycje. „Sierpniowe przełomy” to nastrojowa podróż przez polską muzykę filmową, której przewodnikami będą: Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku w Szczecinie oraz Tomasz Raczek – znany krytyk filmowy.

Koncert „Sierpniowe przełomy” Opera na Zamku zagra dla Państwa już po raz trzeci. To plenerowe, muzyczne wydarzenie przyciąga za każdym razem olbrzymią liczbę widzów, którzy w urzekającej atmosferze letniego wieczoru słuchają lubianych kompozycji znanych z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii.

Tradycyjnie już w programie znajdą się ”Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem, które w tym roku wykona z orkiestrą Opery Mariusz Ostrowski.

Podczas tegorocznej edycji koncertu usłyszymy m.in. zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Początek koncertu o godzinie 20:00, wydarzenie potrwa ok. 75 min. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą poduszek i koców.

 koncert Sierpniowe Przełomy, Plac Solidarności w Szczecinie