ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 04-05.10.2014. Maraton Astronomiczny – od Księżyca do Słońca @ Wały Chrobrego

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 04-05.10.2014. Maraton Astronomiczny – od Księżyca do Słońca @ Wały Chrobrego

28/09/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, astronomia w Szczecinie, Wały Chrobrego, wspólne oglądanie planet, teleskop Sowa, weekend, w Szczecinie

Szczecin, astronomia w Szczecinie, Wały Chrobrego, wspólne oglądanie planet, teleskop Sowa, weekend, w SzczecinieWydarzenie: Maraton Astronomiczny
od Księżyca do Słońca
GDZIE: Wały Chrobrego. SZCZECIN
KIEDY: 4-5 października 2014 (sobota-niedziela)
BILETY: WSTĘP WOLNY

Kto widział Księżyc przez teleskop?

Kto widział Księżyc przez ogromny teleskop?

W sobotę (4 października 2014) o godz. 20:00 będzie taka możliwość – największy teleskop amatorski w Polsce – Sowa – stanie na Wałach Chrobrego i wycelowany zostanie w naszego naturalnego satelitę.

Wydarzenie zorganizowane zostanie przez szczeciński oddział Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i będzie otwarte dla każdego, bez względu na wiek.

Przedłużając astronomiczne przyjemności, kolejnego dnia (niedziela 5 października 2014) w godzinach popołudniowych (od 12:00) gromadka mniejszych teleskopów, w tym teleskopy słoneczne, pokażą nam najbliższą nam gwiazdę – Słońce.

Warto pojawić się na obu imprezach, prócz obserwacji przewidziane są również prezentacje astronomiczne a także mini warsztaty dla zainteresowanych astronomią amatorów.

PTMA Szczecin działa w naszym mieście od stycznia tego roku. Prócz organizacji imprez obserwacyjnych, prowadzą lekcje astronomii w szkołach i szpitalach, złożyli również projekt budowy Szczecińskiego Obserwatorium Astronomicznego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Głosowanie na złożone wnioski rozpoczyna się 1 października.

Maraton Astronomiczny
Szczecin, Wały Chrobrego

4 października (sobota), start godz. 20:00
5 października (niedziela), start godz. 12:00