ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 05.10.2012. Oficjalne Otwarcie Fontanny przy Placu Zwycięstwa

03/10/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, fontanny, wydarzenia, inwestycje, otwarcie

W piątek 5 października 2012 o godz. 19:00 nastąpi oficjalne otwarcie Fontanny przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie.

:: szczegóły informacji w rozwinięciu…

Otwarcie Fontanny to już drugie (ostatnio) wydarzenie kiedy to władze miasta zapraszają mieszkańców wieczorową porą do obejrzenia nowej inwestycji. Pierwszym było ostatnie otwarcie Alei Kwiatowej [zobacz]

Podobnie jak w tamtym przypadku wieczór ma sprzyjać możliwości zobaczenia tego miejsca w najbardziej efektownej oprawie…

Kształt fontanny jest wzorowany na fragmencie neogotyckiej fasady kościoła garnizonowego, a dokładniej jednego z łuków nad wejściem do świątyni. Fontanna jest wpisana w kwadrat o boku ok. 17 m. Powierzchnia lustra wody to 279 m2.

Tryskająca woda ma kształt łuków, które mogą tworzyć swoista bramę wodną. Przez środek fontanny biegnie kładka, po której można przejść. Strumienie wody są podświetlone na kolorowo.

Woda w fontannie jest filtrowana i uzdatniana. Jednocześnie basen fontanny będzie nadal pełnił funkcję awaryjnego zbiornika ppoż. Teren wokół kompleksowo zagospodarowano między innymi zamontowano ławeczki i nowe oświetlenie.

Nowa fontanna powstała w ramach programu przebudowy basenów przeciwpożarowych. Koszt budowy nowej fontanny to ponad 2 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum „Gutowski – Gutowski” z Leszna.

Inwestycja jest w połowie współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Nazwa projektu to: „Poprawa wizerunku oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej miasta poprzez przebudowę basenu przeciwpożarowego na fontannę na Placu Zwycięstwa w Szczecinie”.

Źródło informacji oraz grafiki ilustrującej
Oficjalny Portal Miasta Szczecina
www.szczecin.eu