Szczecin. Wydarzenia. 06.07.2014. Tri Tour Triathlon Szczecin czyli Triathlon podbije Szczecin

20/01/2014 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, sport, imprezy sportowe, triathlon, Tri Tour, 2014, 06.07.2014, rywalizacja sportowa, w Szczecinie

Szczecin, sport, imprezy sportowe, triathlon, Tri Tour, 2014, 06.07.2014, rywalizacja sportowa, w Szczecinie

foto (C) www.ddfoto.pl

Ruszyły zapisy na Triathlon Szczecin 2014. W imprezie, która odbędzie się 6 lipca 2014 w samym centrum miasta, wystartuje 1000 „ludzi z żelaza”.

Zawody w Szczecinie są nowością na triathlonowej mapie Polski i jednym z najważniejszych w tym roku wydarzeń sportowych w województwie zachodniopomorskim.

Rywalizacja rozegra się na długim i krótkim dystansie.

Każdy z zawodników pokona odpowiednio 1,9 km pływania w Odrze, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu lub o połowę mniej.

Trasa triathlonu będzie przebiegać m.in. przez szczecińskie bulwary, Zamek Książąt Pomorskich, a także szerokie miejskie arterie. Pozwoli ona poczuć zawodnikom i kibicom nie tylko staromiejski, ale również nowoczesny klimat Szczecina.

Triathlon Szczecin to propozycja zarówno dla profesjonalnych triathlonistów, jak również dla pasjonatów sportu, którzy chcieliby wystartować w zawodach rozgrywających się w samym sercu miasta – mówi Wojciech Kruczyński z Endu Sport, firmy współorganizującej zawody. – Z myślą o nich podczas pierwszej tury zapisów dodatkowo obniżona została opłata startowa.

Wpisowe dla pierwszych 250 uczestników, którzy dokonają opłaty startowej na danym dystansie wynosi odpowiednio 49 zł (krótki) albo 99 zł (długi dystans). Może stanowić to dodatkową motywację dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w triathlonie i chcą poczuć atmosferę prawdziwej sportowej rywalizacji.

– Szczecin posiada spory potencjał, który chcemy wykorzystać podczas przygotowań i organizacji imprezy. Biorąc pod uwagę zeszłoroczny sukces triathlonu w Poznaniu, jak i innych tego typu zawodów, mamy nadzieję, że impreza zagości w Szczecinie na stałe – dodaje Wojciech Kruczyński.

Rejestracja na zawody w Szczecinie rozpoczęła się 17 stycznia 2014.

Triathlon Szczecin będzie jedną z 7 imprez odbywających się w ramach cyklu Tri Tour obejmującego m.in. Triathlon Poznań, Triathlon Sieraków czy Triathlon Przechlewo. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.triathlonszczecin.pl.