ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 06.09.2018. Spotkanie Academia Buddhica – Trzy style praktyki duchowej  @ Książnica Pomorska

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 06.09.2018. Spotkanie Academia Buddhica – Trzy style praktyki duchowej @ Książnica Pomorska

02/09/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

spotkanie: Chimed Gyaltsen Rinpocze – Trzy style praktyki duchowej: świecka, mnisia i jogiczna w tradycji Ningma buddyzmu tybetańskiego..

06.09.2018 Academia Buddhica - Trzy style praktyki duchowejWydarzenie: spotkanie Academia Buddhica – Trzy style praktyki duchowej
GDZIE: Książnica Pomorska. ul. Podgórna 15/16. 70-205 Szczecin
Aula
KIEDY: 6 września 2018 (czwartek), start godz. 17:30
Bilety: wstęp wolny

Spotkanie w ramach Academii Buddhica. W tradycyjnych społecznościach buddyjskich ci, którzy podążają duchową ścieżką, prezentują trzy główne style praktyki.

Pierwszą, najliczniejszą grupą są praktykujący buddyzm ludzie świeccy. Ze względu na zobowiązania rodzinne i społeczne nie mogą poświęcić zbyt wiele czasu na medytacje czy studiowanie ksiąg.

Drugą grupę stanowią mnisi. Bycie zakonnikiem oznacza rezygnację z posiadania domu, rodziny i pracy zarobkowej i poświęcenie całego swego czasu na praktyki religijne.

Trzecia grupa to medytujący jogini. Są to osoby, które ani nie angażują się w życie rodzinno-społeczne, ani nie pozostają w klasztorze. Całą swoją energię skupiają na praktyce medytacji.

Zarówno mnichów, jak i joginów obdarza się we wszystkich krajach buddyjskich wielkim szacunkiem. Udzielanie im pomocy i wsparcia stanowi jedną z praktyk religijnych ludzi świeckich.

Powyższy podział na trzy grupy jest oczywiście jedynie ogólnym schematem. Rinpocze omówi różne aspekty praktyki medytacyjnej i związane z nią aktywności w społeczeństwie.

06.09.2018 Academia Buddhica - Trzy style praktyki duchowej