ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.02.2018. Spotkanie autorskie z Leną Leontevą i Marzeną Popławską @ Książnica Pomorska

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.02.2018. Spotkanie autorskie z Leną Leontevą i Marzeną Popławską @ Książnica Pomorska

04/02/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

premiera książki „NamThar” w Szczecinie…

Nam Thar Podróż, Miłość, WyzwolenieWydarzenie: spotkanie autorskie z Leną Leontevą i Marzeną Popławską
GDZIE: Książnica Pomorska. ul. Podgórna 15/16. 70-205 Szczecin
Sala im. Zbigniewa Herberta
KIEDY: 8 lutego 2018 (czwartek), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Spotkanie z autorkami książki „Nam Thar. Podróż, Miłość, Wyzwolenie”, Leną Leontevą i Marzeną Popławską.

Autorki opowiedzą o procesie powstawania książki, o połączeniu dwóch umysłów i temperamentów, zespoleniu prawdziwej historii buddyzmu z fabularną opowieścią, dzięki którym projekt NamThar stał się prawdziwym literackim eksperymentem.

Autorki stworzyły coś na kształt mitów buddyjskich, które przedstawiają tło historyczne narodzin i rozwoju buddyzmu oraz żyjących ówcześnie mistrzów buddyjskich.

W trakcie spotkania usłyszymy fragmenty książki czytane na głos przez szczecińskich aktorów.

o autorkach:

LENA LEONTEVA ukończyła matematykę na Uniwersytecie Krajowym we Lwowie i studia w Międzynarodowym Buddyjskim Instytucie KIBI w New Delhi. Od 2007 roku jest redaktorem naczelnym magazynu „Buddhism.ru”.

W 2011 roku uzyskała stopień doktora historii na podstawie pracy poświęconej dziełom Marpy Tłumacza. Jest autorką wielu artykułów o tematyce buddyjskiej oraz kilku książek, w tym wydanej ostatnio ilustrowanej encyklopedii Przewodnik po buddyzmie i powieści kryminalnej Raj z cudzym paszportem.

Obecnie pracuje nad filmem dokumentalnym o historii buddyzmu w Rosji. Często podróżuje z wykładami po całym świecie. Na stałe mieszka z mężem w Moskwie.

MARZENA POPŁAWSKA absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2002 r. razem z przyjaciółmi założyła Fundację Moma Film, której prezesem jest do dzisiaj.

Na co dzień mieszka w Warszawie. Zajmuje się produkcją, dystrybucją, wyszukiwaniem i promocją ciekawych zjawisk audiowizualnych. Organizuje festiwale filmowe i współtworzy projekty artystyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

W 2014 r. za projekt „Nowe legendy miejskie” została wyróżniona przez UNICEF tytułem Szeryfa Praw Dziecka. Od siedmiu lat bierze udział w unikatowym projekcie malarskim u boku Norbu Denzonga, jednego z największych mistrzów malarstwa tybetańskiego na świecie. Jej marzeniem jest ożywić sztukę buddyjską i zrobić z tego film.

Nam Thar Podróż, Miłość, Wyzwolenie