ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.09.2018. Narodowe Czytanie – Przedwiośnie Stefana Żeromskiego @ Szczecin

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 08.09.2018. Narodowe Czytanie – Przedwiośnie Stefana Żeromskiego @ Szczecin

03/09/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Narodowe Czytanie 2018, wydarzenia w Szczecinie

Narodwe Czytanie 2018, SzczecinW roku 2018 obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego lekturą podczas akcji czytania będzie książka o odradzającej się i odrodzonej Polsce, powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

Pisarz dokonał w „Przedwiośniu” bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej.

Narodowe Czytanie w Książnicy Pomorskiej
godz. 11:00-14:00

W Książnicy Pomorskiej akcja Narodowe Czytanie odbędzie się w sali pod Pirmidą

Narodowe Czytanie w Zamku Książąt Pomorskich
godz. 12:00

W Zamku Książąt Pomorskich Narodowe Czytanie rozpocznie się w samo południe.

Prowadzenie: Krystyna Maksymowicz

Goście specjalni: Ewa Sobczak, Robert Gondek, Michał Lewandowski (Teatr Współczesny w Szczecinie), lektorki z grupy Espero (Polski Związek Niewidomych o/Szczecin) oraz adepci zamkowych Warsztatów Twórczego Czytania.

Narodowe Czytanie w Szczecinie w tramwaju
godz. 14:00-16:00

Miejska Bibliotek Publiczna w Szczecinie zaprasza do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu, które tym razem odbędzie się w tramwaju przemierzającym ulice naszego miasta.

Ten wyjątkowy tramwaj zabierze chętnych na trasę: ul. Dworcowa – Brama Portowa – Plac Kościuszki – Bohaterów Warszawy – Plac Gałczyńskiego – Plac Szarych Szeregów – Plac Grunwaldzki – Plac Rodła – Plac Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa.

W czytaniu wezmą udział szczecińskie osobistości ze świata kultury i polityki. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej imprezie i do przejażdżki zaczytanym w prozie Żeromskiego tramwajem.

Narodwe Czytanie 2018, Szczecin