ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 14.09.2019. XI Szczecińskie Spotkanie z Azją @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 14.09.2019. XI Szczecińskie Spotkanie z Azją @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

przez Imprezy w Szczecinie

Tsuchiya – sztuka driftu…

Wydarzenie: XI Szczecińskie Spotkanie z Azją
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 14 września 2019 (sobota), start godz. 15:00
Bilety: wstęp wolny

W sobotę (14 września 2019) w bibliotece Promedia odbędzie się jedenasta edycja Szczecińskiego Spotkania z Azją.

Wydarzenie jest organizowana przez organizację pozarządową – Szczeciński Klub Azji i skierowane jest do wszystkich mieszkańców Szczecina oraz okolic. Wstęp darmowy.

Szczecińskie Spotkanie z Azją będzie już jedenastą edycją cyklicznych spotkań, podczas których przybliżamy mieszkańcom naszego miasta wybrane zagadnienia związane z kulturą Azji. Podczas poprzedniego wydarzenia, które było poświęcone Turcji, zebrało ponad 70 uczestników. W czasie spotkania uczestnicy również będą mogli skosztować azjatyckiej herbaty.

Temat spotkania: Tsuchiya – sztuka driftu

Historia i początki powstawania Japońskich technik jazdy z wykorzystaniem poślizgu kontrolowanego, potocznie zwanych „driftem”. Techniki jazdy które zaowocowały powstaniem dyscypliny sportów motorowych, stworzyły powszechnie dzisiaj znany obraz subkultury ulicznych ścigantów, podniosły popularność japońskiej motoryzacji na całym świecie oraz wpłynęły na stworzenie wielu utworów kultury popularnej.

W czasie przebiegu spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z genezą technik jazdy, ich zastosowaniem na świecie oraz różnicami pomiędzy kulturą wyścigów w odróżnieniu do Europy i Stanów Zjednoczonych, a także wpływ Japońskich technik na resztę świata. Przytoczone zostaną także podstawowe pojęcia związane z techniką jazdy oraz najpopularniejsze pojazdy stosowane w drifcie, zarówno te używane od początków w Japonii, jak i te najczęściej używane na świecie po wypromowaniu sportu i technik jazdy poślizgu kontrolowanego.

Ponadto przedstawione zostaną ciekawostki związane z kulturą ulicznych wyścigowców, znane z różnych utworów literackich, produkcji filmowych czy gier wideo. Przedstawione zostaną najbardziej znane przedmioty oraz obiekty kultury popularnej, powstałe w związku z kulturą „driftu” lub będące nią bezpośrednio inspirowane.

Prelegent

Kacper „Śmigacz” Maślach student Uniwersytetu Szczecińskiego, zawodowo Ratownik Wodny/Żołnierz Rezerwy, z zamiłowania podróżnik-majsterkowicz, wielki fan klasycznego kina akcji oraz motoryzacji. Członek Szczecińskiego Klubu Azji, pasjonujący się azjatycką motoryzacją, głównie motocyklami.

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji jest inicjatywą, która łączy miłośników kultur azjatyckich ze Szczecina i okolic. Celem stowarzyszenia jest poszerzanie swoich horyzontów oraz dzielenie się posiadaną wiedzą z mieszkańcami Szczecina, równocześnie wzbogacając życie kulturalne miasta. Szczeciński Klub Azji organizuje cykliczne wydarzenia, takie jak Dzień z Azją oraz Szczecińskie Spotkania z Azją. Równocześnie wspierając inne kulturalne wydarzenia w naszym mieście.

14.09.2019 XI Szczecińskie Spotkanie z Azją

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.