ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 15.09.2018. Wieczór z polskim i argentyńskim tangiem @ Zamek Książąt Pomorskich

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 15.09.2018. Wieczór z polskim i argentyńskim tangiem @ Zamek Książąt Pomorskich

12/09/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

koncert tanga na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich…

Szczecin, ciekawe miejsca w szczecinie, Zamek Książąt Pomorskich, kierunek Szczecin, w SzczecinieWydarzenie: Wieczór z polskim i argentyńskim tangiem
Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich. ul. Korsarzy 34. 70-540 Szczecin [zobacz w google view]
Dziedziniec Menniczy
Kiedy: 15 września 2018 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: wstęp wolny

Koncert przepełniony nostalgią argentyńskich i polskich tang. Romantyczne i melancholijne melodie porwą publiczność do odległych zakątków Buenos Aires, gdzie narodziło się tango.

Podczas koncertu słuchacze będą mogli poczuć klimat nadmorskiej portowej tawerny z Rio de la Plata oraz powrócić do klimatów przedwojennej Warszawy!

Trio „Tanguedia” to niezwykłe połączenie energicznej gry na akordeonie, lirycznych skrzypiec oraz temperamentnego śpiewu. Nazwa tria została zainspirowana płytą „Tanguedia de Amor” genialnego kompozytora tanga, Astora Piazzolli.

Charyzmatyczna wokalistka Magdalena Lechowska to polka o latynoskiej duszy! Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską.

W 2005 roku poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego i u jego boku zaczęła śpiewać z wielkim powodzeniem tanga argentyńskie. Brała udział między innymi na festiwalach „Puente del Tango” w Krakowie, „Magia Tanga” w Brzegu oraz podczas licznych wernisaży wystawy fotografii „Tango Argentino” autorstwa S. Markowskiego. Obecnie to jedyna polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka!

Stanisław Słowiński skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Finalista konkursu o tytuł „Nowej Nadziei Jazzu” w ramach Novum Jazz Festiwal (2014r.) Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. W 2016 r. wraz z swoim zespołem wygrał konkurs Jazz Juniors oraz pojawiła się jego płyta „Landscapes too easy to explain”.

Akordeonista Mateusz Chmielewski jest absolwentem wydziału instrumentalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji, pracując pod okiem wybitnych pedagogów i wirtuozów.

Jego niezwykła gra na akordeonie sprawdza się zarówno w przedwojennych tangach jak i w nowoczesnych brzmieniach tangowych, jak kompozycje Astora Piazzolli