ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 17.04.2018. Spotkanie autorskie z Joanną Puchalską @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 17.04.2018. Spotkanie autorskie z Joanną Puchalską @ Biblioteka Filia nr 54 [ProMedia]

14/04/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

Złe kobiety – spotkanie autorskie z Joanną Puchalską…

Joanna Puchalska, Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diabliceWydarzenie: spotkanie autorskie z Joanną Puchalską
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 54 [ProMedia]. Al. Wojska Polskiego 2. 70-741 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 17 kwietnia 2018 (wtorek), start godz. 18:00

Spotkanie z Joanną Puchalską i jej książką „Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice”. Książka prezentuje paradę niemoralnych, wyrachowanych intrygantek i awanturnic, a także zdrajczyń i agentek obcych mocarstw, w czasie od Jagiellonów, po realia PRL-u.

Mamy zatem okazję poznać zbeletryzowane biografie kobiet, które na kartach historii zapisały się jako „kobiety złe”. Począwszy od Barbary Giżanki, która dzięki niezwykłemu podobieństwu do Barbara Radziwiłłówny, przedwcześnie zmarłej ukochanej Zygmunta Augusta, bez skrupułów omamiła władcę i wykorzystała jego słabości do prowadzenia bardzo śmiałej i bezczelnej polityki, a na konfidentce Gestapo, Blance Kaczorowskiej, która wydała wiele osób z Armii Krajowej – skończywszy.

Joanna Puchalska, rodzinnie związana z Nowogródczyzną, jest tłumaczką literatury angielskojęzycznej, od kilku lat zajmuje się tematyką kresową. Wydała: „Dziedziczki Soplicowa”, „Kresowi Sarmaci”.

Joanna Puchalska, Bo to złe kobiety były. Intrygantki i diablice