ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.04.2019. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich @ Filharmonia Szczecińska

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.04.2019. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich @ Filharmonia Szczecińska

przez Imprezy w Szczecinie

za durami, za mollami – spotkanie autorskie z Dorotą Gellner

Wydarzenie: spotkanie autorskie z Dorotą Gellner
Gdzie: Filharmonia Szczecińska. Małopolska 48. 70-515 Szczecin. [zobacz w google street view]
Kiedy: 23 kwietnia 2019 (wtorek), start godz. 17:00
Bilety: wstęp wolny

Za siedmioma durami, za siedmioma mollami, a dokładnie w Filharmonii, świętować będziemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji Filharmonię Szczecińską odwiedzi znakomita autorka książek i piosenek dla najmłodszych – Dorota Gellner. Towarzyszyć jej będzie miłośniczka i posiadaczka ponad trzech tysięcy książek dla dzieci i młodzieży Wioleta Słoka, która z tej okazji udostępni nam część swojej wspaniałej kolekcji.

Podczas spotkania dowiemy się, co inspiruje Dorotę Gellner i jak powstał wydany przed Filharmonię bestseller „W Filharmonii koncert będzie”, dlaczego Wioleta Słoka kolekcjonuje książki i gdzie przechowuje swoją kolekcję. Powiemy także o swoistym savoir-vivre czytania, a także o tym, jaki wpływ na czytanie ma muzyka.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Filharmonii nie może zabraknąć muzyki. Literackie wątki poruszane przez specjalistki w tej dziedzinie przeplatać się będą z bajeczną muzyką graną przez zespół kameralny Karłowicz Quartet.

Spotkanie autorskie otworzy również wystawę książek z kolekcji Wiolety Słoki, która idąc za dewizą „Całkiem inaczej bowiem się czyta, kiedy się książkę samemu posiada”, zebrała ich ponad 3 tysiące. Zobaczyć będzie można książki dla dzieci i młodzieży, nie tylko te napisane przez Dorotę Gellner, ale również takie, w których znaleźć możemy muzykę i które zachwycą nie tylko treścią, ale i formą.

Dorota Gellner, W Filharmonii koncert będzie

23 kwietnia to symboliczna data dla światowej literatury. Zmarł wtedy William Szekspir, Miguel de Cervantes oraz Inca Garcilaso de la Vega. Pomysł na uczczenie książek 23 kwietnia zrodził się w Katalonii, w której tego dnia hucznie obchodzony jest również dzień Świętego Jerzego.

Z tej okazji mężczyźni obdarowują kobiety kwiatami, one zaś odwdzięczają się dając im książki. W Filharmonii książek, muzyki i dobrej zabawy nie zabraknie!

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
spotkanie autorskie z Dorotą Gellner
⎚ gdzie:
Filharmonia Szczecińska, ul. Małopolska 48,Szczecin,zachodniopomorskie-70-515
⇘ start:
23/04/2019
⇙ koniec:
23/04/2019
$ bilety: