ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 23.09.2012. Bądź Bratem a NIE Katem – zerwijmy łańcuchy. Akcja społeczna w Szczecinie

17/09/2012 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, wydarzenia, akcje społeczne, dla zwierząt, Jasne Błonia

Wydarzenie: Akcja społeczna Zerwijmy łańcuchy
Gdzie: Jasne Błonia. Szczecin
Kiedy: 23 września 2012 (niedziela), start godz. 12:00

ZERWIJMY ŁAŃCUCHY to coroczna akcja społeczna organizowana już po raz szósty przez miesięcznik Mój pies stanowiąca protest przeciwko trzymaniu psów na stałe na łańcuchach.

:: szczegóły akcji w rozwinięciu…

W niedzielę, 23 września 2012 r., w wielu miejscach w Polsce punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczną się happeningi pod hasłem „Bądź bratem a nie katem”. Jeden z happeningów odbędzie się również w Szczecinie, na Jasnych Błoniach.

Akcję przygotuje i przeprowadzi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie.

Podczas akcji każdy będzie mógł przypiąć się do wystawionych bud i zobaczyć świat z perspektywy psa łańcuchowego. Każdy będzie mógł poczuć na własnej skórze ciężar łańcucha, ograniczenie i trud w poruszaniu. Chociaż przez kilka minut poczuć gehennę, jaką niektóre psy przeżywają latami, a nie rzadko przez całe swoje życie.

Wiele osób może stwierdzić, że problem ten nie dotyczy Szczecina i okolic, że współcześnie psy trzymane na łańcuchach to rzadkość.

Ale nie ma nic bardziej mylnego!

Do TOZ przez cały czas wpływają różne zgłoszenia interwencji, z których część dotyczy psów trzymanych na uwięzi. Rzeczywistość czasami przeraża nawet najbardziej doświadczonych inspektorów – skrajnie zaniedbane i wychudzone psy, nie więcej niż 1,5m łańcuchy niezdejmowane od lat, brak schronienia…

Każdy kto nie ma wątpliwości, że jest to okrutne traktowanie zwierząt powinien przyjść i wziąć udział w wydarzeniu – wyrazić swój protest.
Pokażmy wszyscy, że mieszkańcy Szczecina i okolic są przeciwni takiemu traktowaniu zwierząt!

Portal www.Kierunek.Szczecin.pl – popiera tą akcję!

 

Wydarzenie: Akcja społeczna Zerwijmy łańcuchy
Gdzie: Jasne Błonia. Szczecin
Kiedy: 23 września 2012 (niedziela), start godz. 12:00