ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 25.01.2013. DUALIS – wernisaż intermedialny

17/01/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, wydarzenia, wystawy, wernisaże, dualis, w Szczecinie

Wydarzenie: DUALIS – wernisaż intermedialny Gdzie: Stary Polmozbyt. Pl. Orła Białego 10. Szczecin Kiedy: 25 stycznia 2013 (piątek), start godz. 20:00Wydarzenie: DUALIS – wernisaż intermedialny
Gdzie: Stary Polmozbyt. Pl. Orła Białego 10. Szczecin
Kiedy: 25 stycznia 2013 (piątek), start godz. 20:00
Bilety:

Malarstwo, fotografia, performance, koncerty – dołączcie i czujcie się jak u siebie w głowie…

:: szczegóły wydarzenia w rozwinięciu…

Dualis to transpersonalny wernisaż intermedialny, który odbędzie się w piątek 25 stycznia 2013 w Szczecinie na Placu Orła Białego 10 (budynek Starego Polmozbytu)

Surowa przestrzeń daje możliwość plastycznego jej kształtowania.

Maciek Ratajczyk przedstawi swój performance. Pojawią się obrazy takich malarzy jak Krzysztof Bień, czy Rafał Kosela. Swoje fotografie wystawiać też będą Włodzimierz Zasada, Piotr Nykowski oraz Krystian Pilarski.
Razem z instalacjami i stroną audiowizualną, obrazy i fotografie mają tworzyć wizję związaną ze sferą życia wewnętrznego, podświadomości, snu, konfrontacji człowieka i jego duszy z rzeczywistością.

Podczas wystawy odbędą się koncerty zespołów Rigpa, Stanley Krupnick, oraz Ułani Kapitalizmu.

Dualis ma być także próbą spontanicznej twórczości, prosto z zakamarków nieświadomości, dlatego zaplanowane jest także otwarte Jam Session, na które serdecznie zapraszamy. Dołączcie i czujcie się jak u siebie w głowie.

Człowiek- istota na pograniczu jawy i snu, rozpięta pomiędzy światem wewnętrznym i zewnętrznym, uwikłana w konfrontację pojmowania go rozumem i kalkulacją, a wiarą w istnienie rzeczywistości symultanicznej, nierealnej która w tym wypadku spełnia rolę krzywego zwierciadła Realizmu.

Brzydota i deformacja służą ukazaniu jego prawdziwego charakteru. Całość staje się karykaturą naszych konfrontacji ze światem, którego nie można poznać za pomocą doświadczenia.

Paradoksalnie wystawa poprzez pobudzenie zmysłów odbiorcy i wykorzystanie różnych form wyrazu takich jak obraz, dźwięk, instalacja – tworzy pojęcie namacalnym.

„Niepotrzebnie żeś człowieku ducha od nauki oddzielił, bo nikt nie wierzy w nic póki co.”
J. Rumiński – Kuglarz smutku

Wydarzenie: DUALIS – wernisaż intermedialny
Gdzie: Stary Polmozbyt. Pl. Orła Białego 10. Szczecin
Kiedy: 25 stycznia 2013 (piątek), start godz. 20:00
Bilety: