ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 30.04.2016. Spotkanie z Danutą Piotrowską + promocja książki K2 @ Stara Rzeźnia

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 30.04.2016. Spotkanie z Danutą Piotrowską + promocja książki K2 @ Stara Rzeźnia

27/04/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

spotkanie podróżnicze z Danutą Piotrowską…

30.04.2016 Spotkanie autorskie z Danutą Piotrowską + promocja książki K2Wydarzenie: Spotkanie podróżnicze z Danutą Piotrowską
Gdzie: Stara Rzeźnia. Ul. Wendy 14. 70-655 Szczecin
Kiedy: 30 kwietnia 2016 (sobota), start godz. 16:00
Bilety: wstęp wolny

K2 1986 to jedna z pozycji tworzonej serii „In memoriam” dokumentującej historyczne osiągnięcia polskiego himalaizmu i alpinizmu.

Dzięki współpracy wydawnictw Fundacji Ulica Przestrzenna oraz Wydawnictwa Stapis oraz dofinansowaniu przez urząd miasta Szczecin ukazała się książka upamiętniająca wyprawę Tadeusza Piotrowskiego na K2 (w 1986 roku)

Książka wydana została w pięknej albumowej wersji. Całość materiału do realizacji wielce pracowicie przygotowała wdowa po legendarnym himalaiście Danuta Piotrowska.

Są to listy i zapiski z kalendarza wyprawy oraz zakończenie zaczerpnięte z książki „Mój pionowy świat” Jerzego Kukuczki na K2 z 1986 roku.

Tak więc jest to książka dwóch autorów, zarówno w części opisowej, jak i obrazowej. O albumowym charakterze książki zadecydowało pokaźne archiwum zdjęć z wyprawy (wykonanych przez Tadeusza Piotrowskiego i Jerzego Kukuczkę), których znalazło się w niej ponad setka.

Nad aspektami graficznymi książki pracował Wojciech Grzegorzyca, a opisami regionu, jego historią i topografią zajęli się Jan i Małgorzata Kiełkowscy. Tak oto książka zachęca nie tylko oprawą graficzną ale i walorami opisowymi przybliżającymi czytelnikowi charakterystykę regionu.

Tadeusz Piotrowski to polski taternik, alpinista i himalaista, autor książek o tematyce wspinaczkowej, absolwent Politechniki Szczecińskiej. Należał do ścisłej polskiej czołówki alpinistycznej.

30.04.2016 Spotkanie autorskie z Danutą Piotrowską + promocja książki K2