ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 11-12.05.2019. Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour @ Wały Chrobrego

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Imprezy. 11-12.05.2019. Piknik nad Odrą i Targi Turystyczne Market Tour @ Wały Chrobrego

przez Imprezy w Szczecinie

wiosenny festyn rodzinny na Wałach Chrobrego…

Wydarzenie: Piknik nad Odrą 2019
Gdzie: Wały Chrobrego. 70-500 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 11-12 maja 2019 (sobota-niedziela)
Bilety: wstęp wolny

Drugi weekend maja w Szczecinie, to jak co roku wielkie święto turystyczne – Piknik nad Odrą połączony z Targami Turystycznymi.

Nabrzeże przy Wałach Chrobrego wypełni się kolorowymi straganami i tysiącem zwiedzających.

„Piknik nad Odrą“ to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Polsce, która łączy charakter targowy z atrakcjami i ofertami dla całej rodziny, a ponadto daje możliwość degustacji rozmaitych przysmaków. To doskonała okazja dla osób szukających rozrywki i inspiracji do wyjazdów turystycznych.

Piknik nad Odrą – Wiosenny rodzinny festyn

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W tym roku ponowie powstaną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi i pokazami tanecznymi oraz jarmark.

Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami. Na stoiskach jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie. Od przysmaków powstających na bazie naturalnych oryginalnych receptur, poprzez upominki na Dzień Mamy z całego wachlarza ofert biżuteryjnych, biokosmetyków, bądź mody inspirowanej folklorem, do zabawek z surowców naturalnych na Dzień Dziecka.

Piknik nad Odrą – Piknikowa Estrada

Na piknikowej scenie również nie zabraknie atrakcji. Zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych – od folku, przez dixiland, szanty, afrosambę, piosenkę poetycką, aż po muzykę elektroniczną i rock.

Artyści promować będą regiony z których przyjechali – pojawią się zespoły z różnych krańców Polski, ale i goście z zagranicy.

Poza zespołami muzycznymi na scenie wystąpią grupy taneczne – laureaci wielu festiwali i przeglądów.

Nie zabraknie także konkursów zorganizowanych przez wystawców, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody.

Piknik nad Odrą od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski i Niemiec – odwiedza go średnio około 50 000 osób.

11-12.05.2019 Piknik nad Odrą 2019, Szczecin

Targi Turystyczne Market Tour organizowane są nieprzerwanie od 1992 roku. Są to pierwsze pod względem liczby odwiedzających i drugie pod względem „stażu” targi turystyczne w Polsce.

Impreza składa się z kilku wydarzeń, tworzących wyjątkową, turystyczną atmosferę.

Piknik nad Odrą – Targi Turystyczne Market Tour

W alejach targów MARKET TOUR swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy, w tym z Czech, Niemiec czy Węgier, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne i sanatoryjne oraz przewoźnicy.

Targi to okazja, aby zebrać ofertę turystyczną wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować zarówno długi, wakacyjny urlop, jak i krótki wypoczynek.

Piknik nad Odrą – Piknikowe smaki

Piknikowi towarzyszyć będą Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Jest to propozycja dla wszystkich zainteresowanych ekologicznymi i naturalnymi produktami oraz unikalnym rękodziełem.

Odwiedzający będą mieli także okazję spróbować wyrobów z regionów m.in. Lubuskiego, Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych, oraz lokalnych specjałów w ramach Alei Zachodniopomorskich Smaków.

Wielbicieli dobrego piwa z pewnością ucieszy obecność małych, regionalnych browarów, serwujących swoje wyroby w specjalnie przygotowanej Strefie Browarów podczas Minifestiwalu Piwa.

Piknik nad Odrą – Food Trucki

W nadchodzącej edycji podczas Pikniku nad Odrą pojawią się restauracje na kółkach z całej Polski, reprezentujących kuchnię z najróżniejszych zakątków świata. Na gości czekać będą dania kuchni: meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej. Na gości czekać będą miejsca siedzące, muzyka i wiele kulinarnych nowości!

Piknik nad Odrą – Wielkie gotowanie

Pierwszego dnia Pikniku odbędzie się Wielkie Gotowanie czyli przygotowanie oryginalnej potrawy w Wielkim Garze.

Około 10 tys. porcji powędruje do uczestników. Gotowanie odbywa się od godzin porannych, degustacja rozpocznie się tradycyjnie po godzinie 14:00.

Kierunek Szczecin - Dobry Kierunek!

U nas znajdziesz aktualne informacje o najlepszych imprezach, koncertach oraz wydarzeniach w Szczecinie.

Uwaga!
wszelkie informacje o imprezach pochodzą od ich organizatorów i staramy się aby zawsze były aktualne.

portal Kierunek Szczecin nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zmiany w programie.

➫ podsumowanie wydarzenia:
⬚ co:
Piknik nad Odrą 2019
⎚ gdzie:
Wały Chrobego, Wały Chrobrego,Szczecin,zachodniopomorskie-70-500
⇘ start:
11/05/2019
⇙ koniec:
12/05/2019
$ bilety: