ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Koncerty. 08.04.2016. Benefis Aloszy Awdiejewa @ Teatr Polski

ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. Koncerty. 08.04.2016. Benefis Aloszy Awdiejewa @ Teatr Polski

03/04/2016 0 przez kierunek Szczecin

benefis Aloszy Awdiejewa z okazji 75. rocznicy urodzin …

08.04.2016 enefis Aloszy Awdiejewa w Szczecinie | Teatr PolskiWydarzenie: Benefis Aloszy Awdiejewa
z okazji 75. rocznicy urodzin
GDZIE: Teatr Polski. Ul. Swarożyca 5. 71-601 Szczecin
KIEDY: 8 kwietnia 2016 (piątek), godz. 19:00
BILETY: 140-150 zł

W koncercie jubilatowi towarzyszyć będą aktorzy sceny kabaretowej Teatru Polskiego, goście specjalni – Henryk Sawka i Stanisław Tym oraz zespół Aloszy Awdiejewa – Kazimierz Adamczyk i Marek Piątek.

Aleksy Awdiejew

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa, po raz pierwszy w 1967 r. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.

Urodził się w Stawropolu (wtedy Woroszyłowsk), na północnym Kaukazie w 1940 r. Już w dzieciństwie zaczął występować publicznie śpiewając wraz z matką na amatorskich koncertach. Ukończył średnią szkołę muzyczną w Moskwie, gdzie osiadł na stałe i prowadził amatorskie chóry.

Później studiował anglistykę na Uniwersytecie Moskiewskim. W tym czasie występował w kabaretach studenckich, w teatrze i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium Radia Moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś.