ARCHIWUM. Szczecin. 11.03.2011. Noc z Woody Allenem. Maraton filmowy

03/03/2011 0 przez kierunek Szczecin

Wydarzenie: Maraton filmowy – Noc z Woody Allenem
Gdzie: Multikino. CHR Galaxy. Szczecin
Kiedy: 11 marca 2011 (piątek), start godz. 22:00
Bilety:

W piątek 11 marca 2011 w szczecińskim Multikinie odbędzie się kolejny maraton filmowy – Noc z Woody Allenem, podczas imprezy obejrzeć będzie można trzy filmy:

w rozwinięciu opisy filmów i materiały video

Poznasz przystojnego bruneta (pokaz premierowy)

Tytuł oryginalny: You Will Meet a Tall Dark Stranger, reż. Woody Allen, premiera w Polsce: 11.03.2011, produkcja: Hiszpania/USA, czas trwania: 98 min.
Opis dystrybutora: Przewrotna komedia Woody’ego Allena o skomplikowanych miłosnych perypetiach dwóch par – Alfiego (Hopkins) i Heleny (Gemma Jones), ich córki Sally (Watts) oraz zięcia Roya (Josh Brolin). Szalone namiętności, wielkie ambicje i przezabawne obsesje wywrócą ich świat do góry nogami. Miłosną szaradę rozpocznie Alfie, porzucając Helenę, aby ponownie poczuć się młodym u boku dziewczyny lekkich obyczajów. Zrozpaczona Helena traci rozsądek, uzależniając swój los od szarlatańskich rad wróżki. Nieszczęśliwa w związku z Royem Sally zadurzy się w przystojnym szefie Gregu (Banderas), a jej męża, nerwowo czekającego na decyzję w sprawie publikacji nowej powieści, zauroczy tajemnicza sąsiadka (odkrycie Danny’ego Boyle’a w „Slumdog. Milioner z ulicy” – Freida Pinto).

Trailer

Annie Hall

Tytuł oryginalny: Annie Hall, reż. Woody Allen, premiera w Polsce: 03.04.2009 (premiera światowa 20.04.1977), produkcja: USA, czas trwania: 93 min.
Opis dystrybutora: Pierwotnie film ten miał nosić tytuł „Ahedonia”, co oznacza stan, w którym niezdolni jesteśmy do odczuwania przyjemności – i być czymś w rodzaju surrealistycznie wizualnej podróży. Ostatecznie jednak Woody Allenzrezygnował m.in. ze scen meczu koszykówki pomiędzy filozofami a jego ulubioną drużyną New York Knicks, fantazji na temat francuskiego ruchu oporu, czy sennego marzenia rozgrywającego się w rajskim ogrodzie, koncentrując się na wątku romansu głównego bohatera, Alvy’ego z Annie Hall.
Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.

Trailer

Co nas kręci co nas podnieca

Tytuł oryginalny: Whatever Works, reż. Woody Allen, premiera w Polsce 09.04.2010, produkcja USA/Francja, czas trwania: 92 min.
Opis dystrybutora: Po sukcesach ostatnich filmów, których akcja osadzona była w Europie, Woody Allen nieoczekiwanie z nowym obrazem „Co nas kręci, co nas podnieca” powraca na ukochany Manhattan. W Cannes nowa produkcja Allena została przyjęta entuzjastycznie – publiczność nagrodziła film owacją, co jest najlepszym dowodem uznania.

Fabuła jak zawsze porusza tematykę relacji uczuciowych, które dla Allena są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Boris (Larry David) mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20-letniej Melodie (Evan Rachel Wood), co nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie i staje się powodem wielu zabawnych perypetii.

Trailer