ARCHIWUM. Szczecin. Impreza. 8-9.05.2010. Piknik nad Odrą. Wały Chrobrego

25/04/2010 1 przez kierunek Szczecin

W dniach 8-9.05.2010 odbędzie się wiosenny festyn rodzinny – Piknik nad Odrą.  Impreza połączona jest z prezentacją i promocją turystyki w ramach targów Market Tour.

Miejsce: Szczecin Wały Chrobrego
Czas: 8-9 maja 2010, start godz. 11:00
Cena: Impreza bezpłatna

Jest to niewątpliwie największa organizowana w  naszym regionie impreza promująca turystykę. Podczas pikniku


promować swoją ofertę będą biura podróży, hotele czy ośrodki wczasowo-wypoczynkowe. Nie zabraknie również wystawców związanych z produkcją bądź dystrybucja sprzętu turystycznego i sportowego.
Wśród wystawców pojawią się również Stowarzyszenia Agroturystyczne. Coroczną atrakcją będzie także Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Nie zabraknie Wielkiego Gotowania – kiedy to na palenisku w 2.500 litrowym garze przygotowywana jest kulinarna specjalność na około 10.000 osób. Pierwsze porcje tradycyjnie już wydawane są przez Prezydenta Miasta Szczecina oraz przewodniczącego Rady  Miejskiej.

Jak na imprezę rodzinną przystało nie zabraknie stoisk z pamiątkami, zabawkami i łakociami. Aby najmłodsi się nie nudzili a dorośli mieli pretekst do zabawy pojawią się również wesołe miasteczka.
Dla zwiedzających odbędą się pokazy walki Wikingów czy możliwość wzięcia udziału w turnieju łuczniczym. Na scenie odbędą się ponadto liczne pokazy oraz turnieje z nagrodami.

W charakterze imprezy sportowej odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie T400. O tytuł Mistrza Świata będzie walczyło około 30 zawodników z 16 krajów.

zobacz zdjęcia: Szczecin Wały Chrobrego