ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 1.10.2010. Murder Death Kill Night. Mezzoforte

27/09/2010 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: Murder Death Kill Night
Miejsce: Mezzoforte. Szczecin
Czas: 1 października 2010, start godz. 19
Bilety: 10zł

1 października 2010 (piątek) podczas pierwszej październikowej odsłony MDKnight zagrają basowi królowie południa- Organauts! Chłopaki poskramiać będą dźwiękami 40hz i niżej. Warm up zapewni MDKcrew czyli Nikola Waters i Harbour Horse.

Organauts– to nowy projekt muzyczny , mający na celu propagowanie dzwiękówgarage / fidget / brutal house / heavybass. Twórcami projektu , są krakowski dj i promotor, znany z organizacji ciezkich bassowych imprez Dezet, oraz łódzki człowiek orkiestra , dj , projektant Local Hero. Wspólna wizja dotycząca muzyki , oraz chęć przybliżenia młodemu pokoleniu , nieco starszych dźwięków , była głównym determinantem połaczenia sił. Oczywiście ważna rolę odegrało również zamiłowanie do wspólnych upojeń , którym to poddawali się już nie jednokrotnie 😉 Jedno jest pewne,Organautsto muzyczni oportuniści stawiający organowe dźwięki na piedestale. A teraz do rzeczy:

Dezet – Organauts (Kraków) – Krakowski DJ i promotor lubujący się w ciężkich bassowych dźwiękach. Swoją przygodę z djką zaczynał od prezentacji szeroko pojętego spektrum muzyki drumandbass. Od bardziej lajtowych liquidowych dźwięków po ciężkie technicznie dźwięki technoidu. Jednocześnie wielki zapaleniec muzyki 2step/uk garage, co z czasem zaowocowało zajawką na bassline! 1/2 krakowsko – łódzkiego kolektywu djskiego Organauts, mającego na celu propagowanie dźwięków 2 step / garage / bassline / fidget / heavybass. Obecnie jego sety to mieszanka ciężkiego fidgetowego bassu, skocznego heavybassu choć nie obce są mu również dźwięki brutal housu. Od czasu do czasu w jego setach można usłyszeć oldschoolową wypadową takich gatunków jak 2 step / garage / bassline. Były rezydent krakowskiego klubu Folia, gdzie z pasją rozwijał swoje bassowe zajawki, twórca cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu imprez Heavy Bass Session, na których gościł cenionych producentów i DJs z całego kraju. Współorganizator najlepszej cyklicznej bassowej bibki w Krakowie – Beat Goes Boom w krakowskiej Carycy.Obecnie skupia się na kolejnym autorskim projekcie – Bass Tribute. W założeniu ma to być cykl imprez , na którym słuchacze będą raczeni bassowymi dźwiękami od fidgetu , przez wszelkie heavybassowe opcje na dubstepie kończąc. Supportowal min: Jinx in Dub (uk), Hexadecimal (uk), 2 Bit Thugs (uk), The Blister Boyz ( fr), Belzebass (it).

Local Hero – Urban Impulz Rec/Organauts / (Łódź) – Local Hero to młody, łódzki dj, designer oraz organizator imprez klubowych, kulturalnych i artystycznych. Należy do kolektywu dj’skiego „Urban Impulz Rec.”, skupiającego takich artystów jak Martino B., Cj Reign, Sebastian W., oraz Pr0t0n. Interesują go różne gatunki muzyczne, od elektronicznej, syntetycznej muzyki, do ciężkich, brudnych, przesterowanych dźwięków gitarowych. W winylowych płytach poszukuje głównie rytmów bassline, speed garaże. Wraz z Cj Reign’em i Roodolph’em rozpoczął projekt „Psycho Drunk Androids on Steroids”. Local Hero jest odpowiedzialny za partie gitarowe oraz sample. Local Hero udziela się również na płaszczyźnie projektowania graficznego. Był on dyrektorem artystycznym takich imprez jak „Połączeni Pasją” czy „Meeting of Styles” oraz kontynuacji tego festiwalu graffiti – „Outline Colour Festival”.

Nikola Waters Nikola Waters- Prezes Murder Death Kill records, a co za tym idzie, organizator Murder Death Kill nights. W wolnych chwilach remixer. Zakochany we wszystkim co pojawia się w blogosferze i nie tylko. Wyznawca bitu, hornów i gunshotów, chętnie łączy miejską atmosferę i brzmienia rodem z dżungli. W secie znajdzie miejsce na heavy bass, dirty electro, zulu, a nawet uk funky, grime czy dubstep, choć jako fan metalcore’u lubi grać mocno. Pomysłodawca i reżyser OH! Miłośnik gier karcianych i łososia w każdej postaci.

HARBOUR HOES – miejski farmer, lubi naturalne dziewczyny i mleko prosto z krowich wymion, największy propagator imprezowego Folku, Bałkańskiego Techno i  Ciężkiego Basu. Utwory z jego autorskiego Harvest EP (Murder Death Kill records) zostały zremiksowane przez DJ Spox’a, DJ Invent’a i Nikola Waters’a. Niegdyś współodpowiedzialny za pinkszejk, Gitarzysta So Many Decibeles.