ARCHIWUM. Szczecin. Koncert. 03.12.2010. Włochaty, Aulofobia i Piece of Cake

23/11/2010 1 przez kierunek Szczecin

Koncert: Włochaty, Aulofobia i Piece of Cake
Miejsce: SCK Kontrasty
Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Czas: 3 grudnia 2010 (piątek), start godz. 19:00
Bilety: 12zł (przedsprzedaż), 17zł (w dniu koncertu)

W piątek 3 grudnia 2010 w szczecińskich Kontrastach odbędzie się koncert szczecińskiego zespołu Włochaty. Koncert związany jest z promocją najnowszej (siódmej już) płyty zespołu Wbrew Wszystkiemu.

Publiczność rozgrzewać będą dwa zespoły z zachodniopomorskiego: Aulofobia (Stargard Szczeciński) oraz Piece Of Cake (Goleniów).

Info o zespołach oraz materiały video:

WŁOCHATY (anarcho/punk – Szczecin)

Włochaty to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych zespołów polskiej sceny punk rockowej ostatnich 20 lat. Powstał w Szczecinie w 1987 roku, całej Polsce dał się poznać w Jarocinie w 1993. Od tego czasu nagrał i wydał 6 premierowych studyjnych albumów, oraz jedną płytę koncertową.
Promowany podczas szczecińskiego koncertu album „Wbrew wszystkiemu” to ich siódmy z kolei studyjny album nagrany wiosną 2010. Nowe utwory zespołu łączą typowe dla Włochatego inspiracje wywodzące się korzeniami z brytyjskiej sceny anarcho-punkowej lat 80-tych, z nowoczesnym brzmieniem, które kojarzyć się może z tuzami amerykańskiego współczesnego punk rocka. Istotną kwestię stanowi antytotalitarny, antyautorytarny i antywojenny przekaz zespołu, podany jak zawsze z nutą metafizyki i poezji z których Włochaty jest doskonale znany. No i przede wszystkim są to świetne, porywające, punk rockowe piosenki i niezwykle dopracowany album.

Aulofobia (hardcore/punk – Stargard Szczeciński)

Zespół powstał w 2007 roku w Stargardzie Szczecińskim, a po raz pierwszy wystąpił rok później w jednym z lokali w swoim mieście. Mieli również okazję zaprezentować się szczecińskiej publiczności. Aulofobia to nie tylko hardcore punk w tekstach nawiązujący do życia codziennego. To także zbuntowany przekaz, który płynie wprost z serc młodych muzyków.

Piece Of Cake (hardcore/punk/screamo – Goleniów)

Młoda, ciągle rozwijająca się załoga z Goleniowa przepełniona pomysłowością. Sami tworzą własne utwory. Jak zapowiadają, nie zamierzają szybko przestać czerpać satysfakcji i przyjemności z grania hardcore punk w nadzieji na lepsze jutro. Jak tu nie wierzyć młodym? Sprawdź czy potrafią Cię rozgrzać!

materiały video: