ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 05.04.2011. Groove and the Monkey, Charlie Monroe oraz Moonshine

31/03/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Groove and the Monkey, Charlie Monroe oraz Moonshine
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 5 kwietnia 2011 (wtorek), start godz. 19:00
Bilety: 5zł
We wtorek 5 kwietnia 2011 w szczecińskich kontrastach odbędzie się koncert trzech świetnych zespołów:

:: szczegóły koncertu :: info o zespołach :: w rozwinięciu…

Grove and the Monkey (gatunek: rock) – mały garażowy zespół, tworzony przez czterech żądnych sławy i darmowej wódki kolesi. Z założenia grają rocka, ale tak naprawdę to sami nie są do końca pewni jak to brzmi (prawdopodobnie jak banda bezdomnych kotów drapiąca pazurami po tarce do prania).
skład zespołu Grove and the Monkey: Malina (gitara), Tobiasz Szafraniak (perkusja, back wokal), Fajfus (wokal), G.G. (bas)

Charlie Monroe (gatunek: funkygroovierockosoul) – pierwsza próba zespołu odbyła się 21 lutego 2011 roku więc tę datę uznajemy za datę powstania. Jednak idea zespołu urodziła się trochę wcześniej w głowach Jędrka i Martyny, którą przekazali Dominikowi, a ten (z początkowymi oporami zainteresowanego) namówił do udziału w projekcie Maćka. Charlie Monroe jest zespołem łączącym style i pokolenia. Różnica wieku jego członków wynosi 20 lat. Jest to jednak jedynie różnica mentalna, gdyż muzycznie wszyscy dogadują się świetnie. Już na pierwszej próbie okazało się że wszyscy mają podobną wizję zespołu i szybko zaczęły powstawać utwory. Na ten moment (kiedy to pisaliśmy 13.03.) zespół ma już 6 utworów i szykuje się do pierwszego koncertu. Mamy nadzieję że nasza przygoda trochę potrwa i że polubicie nasze granie
skład zespołu Charlie Monroe: Martyna Szczepaniak (wokal), Andrzej Łacny (gitara), Maciek Parfianowicz (bas), Dominik Szczepaniak (perkusja)

Moonshine (gatunek: hard rock) – zespół złożony w myśl zasady, że lepiej jest być sławnym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem. Teksty często wymyślane były chwilę przed koncertami i zaraz po nich zapominane, dzięki czemu fani nigdy nie zdążyli znudzić się ciągle nowymi utworami. Ciągła improwizacja na scenie, wymyślanie na bieżąco podkładów pod dramatyczne solówki, oraz wciąganie widzów na scenę wprowadzają na występy niesamowity klimat rodem ze starych hard rockowych amerykańskich kapel.
skład zespołu Moonshine: Patryk Szafraniak (gitara rytmiczna), Marcin Malinowski (gitara solowa), Dominik Ziółkowski (wokal), Alan Szpak (bas), Grzesiek Jędrzejczyk (perkusja)