ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 08.10.2010. Wake the Dead XI. Kontrasty

02/10/2010 1 przez kierunek Szczecin

Impreza: Wake the Dead XI
Koncerty: The Throne, 10 Fold, Final Sacrifice, !UL
Miejsce: Studenckie Centrum Kultury Kontrasty
Czas: 8 października 2010 (piątek), start godz. 18:00
Bilety: 12zł

W piątek 8 października 2010 w szczecińskich Kontrastach odbędzie się impreza Wake The Dead XI.

Wśród zespołów zobaczyć i posłuchać będzie można The Throne (Szczecin), 10 Fold (Poznań), Final Sacrifice (Poznań), !ul (Praga). Więcej o zespołach i materiały video….

THE THRONE – zespół post metalowy (Szczecin)
Kapela złożona z grających bądź byłych członków zespołów takich jak ODC, Angelreich, Redeemer czy The Chiave. Chłopaki są świeżo po nagraniu epki „fig. 2”, którą można śmiało nazwać mocnym debiutem. Muzyka, którą grają to wypadkowa post metalu, hardcore’a i sludge’a z odrobiną ambientu, w sam raz dla fanów Isis czy Cult Of Luna.

10 FOLD – hardcore – Poznań
Młody zespół grający kawał dobrej nuty w stylu amerykańskiego 100 DEMONS. Pierwszy koncert zagrali w lipcu 2010 rozgrzewając liczną publiczność przed występem FIRST BLOOD. Udany debiut nie był przypadkiem ponieważ tworzą go doświadczeni muzycy: Iksik – perkusja (Faust Again / The Old Ciemna), Zegar – bas (1125 / Dead Mans Chest), Filip – gitara (Unity of Blood), Siwy – gitara, Perła – wokal. Mimo, że jeszcze nie zdążyli wejść do studia na profilu można odsłuchać kawałki z debiutanckiego koncertu.

FINAL SACRIFICE – metal / death metal – Poznań
Gościli już w szczecinie w zeszłym roku podczas V edycji Wake The Dead. Tym razem zaprezentują się z jeszcze większą siłą i precyzją. Obecnie są w trakcie nagrywania pierwszego albumu.

CZESKIE KAMARADY ON TOUR VOL.3
To już trzecia trasa !úl.. – czeskiego zespołu, który ciężko jednoznacznie skategoryzować. Tym razem wpadają na dłużej, odwiedzając każdy zakątek naszego pięknego kraju!
!úl.. – pięciu przyjaciół, pięciu punków, grających z pasją – metal z naleciałościami hc-punka. Czasami mroźny black, czasami death, czasami thrash metal. Nie trzymamy się zbytnio kanonów panujących w muzyce. Zakładając, że hardcore/punk jest płaszczyzną otwartego myślenia oraz indywidualnej wolności, nie akceptujemy żadnej z form opresji fizycznej, czy też psychicznej. Zawiera się w tym absolutny brak tolerancji dla wszelkiej maści fundamentalistów zarówno faszystów jak i komunistów, którzy próbują szerzyć swoją ideologię poprzez swoją muzykę.
Nasze przesłanie jest proste: obserwować to, przez co jesteśmy otaczani: zmaganie z codziennością, społeczną rutynę, osobiste przemyślenia i wnoszenie światła w nasz sposób życia – dlatego też nie jemy zwierząt, ponieważ w okrucieństwie wobec zwierząt nie widzimy ani powszechnego, ani akceptowalnego zjawiska. Nie jesteśmy jednak fundamentalistami. Nie chcemy nikogo zmuszać do zmiany swoich przyzwyczajeń, ale chcemy pobudzić ludzi do myślenia oraz zastanowienia się nad swoim zachowaniem.
Tutaj nie ma „zespołu” czy „publiczności”. Robimy wszystko co w naszej mocy by zatrzeć granicę pomiędzy Wami oraz nami. Z tego powodu lubimy grać w mniejszych klubach, oczywiście nie zapominając również o festiwalach, które na długi czas zapadną nam w pamięci. Graliśmy na jednej scenie m.in. wraz z: Narziss, Deadlock, Heaven Shall Burn, Fall of Serenity, Plastic People of the Universe, Sinister, Julith Krishun, Caliban, Sunrise, Liar, Apatia, In Other Climes, My Autumn, Ingrowing, Flowers for Whores, Lahar, Balaclava, Anchor, Sinaloa, Bridge to solace, Cultura Tres, Urin, Mosambic, 5symbols, Sunhasgone, Thema11, Nueva Etica i wiele innych. Oraz na festiwalach: Fluff Fest, Czech Death Fest, Nukstock… i wiele innych.

materiały video:
The Throne

10 Fold

Final Sacrifice