ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.01.2016. Martim Monitz, Siła, Terrible Disease @ Alter Ego

ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 09.01.2016. Martim Monitz, Siła, Terrible Disease @ Alter Ego

01/01/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

Mocny przekaz muzyczny w wykonaniu przedstawicieli sceny niezależnej…

koncert Martim Monitz, Siła, Terrible Disease, Szczecin 09.01.2016KONCERT: Martim Monitz, Siła, Terrible Disease
GDZIE: Alter Ego. Pl. Batorego 4. Szczecin
KIEDY: 9 stycznia 2016 (sobota), START GODZ. 21:00
BILETY: 15zł
do nabycia w klubie

W sobotę, 9 stycznia w szczecińskim klubie Alter Ego wystąpią trzy wyjątkowe zespoły, które łączy mocny przekaz muzyczny. Martim Monitz z Poznania, Terrible Disease ze Stargardu Szczecińskiego i gorzowska Siła.

Bezkompromisowe i oryginalne zespoły należą do czołówki niezależnej sceny w Polsce.

MARTIM MONITZ

Zespół z Poznania, założony przez muzyków od dawna grających w różnych składach niezależnych. Wszyscy trzej wywodzą się z Pomorza Zachodniego i zespołu Ciastko, który na początku lat 90-tych jako jeden z pierwszych w kraju grał noise rock. Później były inne składy i gatunki ‐ od punk rocka do muzyki improwizowanej. Martim Monitz porusza się muzycznie w okolicach noise, nowej fali i post-punk. W styczniu 2015, legendarna wytwórnia Antena Krzyku, wydała pierwszą płytę zespołu na winylu i cd. Na okładce płyty znalazł się obraz krakowskiej artystki Joanny Karpowicz inspirowany muzyką i tekstami zespołu.

SIŁA

Tegoroczny debiut płytowy Gorzowian wywołał spore zamieszanie wśród fanów mocnego grania. Zespół nietypowy w składzie, bo bez gitary, za to z dwoma basami, przytłacza ciężkim brzmieniem, intryguje podziałami rytmicznymi i silnym głosem wokalisty. W Sile wszystko jest silne i bezkompromisowe, na żywo zespół prezentuje się z jeszcze większą energią.

TERRIBLE DISEASE

Zespół wydał w 2011 roku płytę „Get Infected”, której masteringiem zajmował się sam Bob Weston, basista Shellac, legendarnego amerykańskiego zespołu Steve’a Albini. Poruszają się w okolicach noise rocka, a skład zespołu jest dosyć zmienny, od kwartetu z dwoma wokalami, po duet bas-perkusja. W Terrible najważniejsza jest współpraca sekcji rytmicznej, która prowadzi ze sobą trudną, muzyczną rozmowę.

:: materiał video powiązany z koncertem