ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 12.03.2011. Cekinowy Mrok, Brewery Szein oraz The Ratyzacja

07/03/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Cekinowy Mrok, Brewery Szein oraz The Ratyzacja
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 12 marca 2011 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 5zł

w sobotę 12 marca 2011 w szczecińskich Kontrastach zagrają zespoły…

więcej info i materiały video w rozwinięciu…

Cekinowy Mrok to legenda podziemia country’owego z Texasu. Zespół powołał do życia w 1987 roku polski emigrant o wdzięcznym pseudonimie Cl-boy zamieszkujący w Chicago, Nashville i wreszcie w Dallas. W tym ostatnim mieście poznał młodego chłopaka z Południa, poszukującego wrażeń w dużym mieście ubogiego farmera z Utah. Casper grał na gitarze i śpiewał, wkrótce obaj muzycy uformowali duet bluegrassowy i rozpoczęli serie koncertów w zajazdach dla kierowców ciężarówek. W miesiąc później dołączył do nich basista Olek – Ukrainiec z Odessy, oraz od dwóch lat ukrywający się przed Urzędem Imigracyjnym perkusista (stąd występujący pod pseudonimem) – Blady Smith, rodak Chlorka ze Skierniewic. Cekinowy Mrok – bo taką przyjęli nazwę na przekór zepsutemu i komercyjnemu rynkowi country w USA – szybko z lokalnej sensacji stał się głównym przedstawicielem nurtu nu-country, który odwoływał się do korzeni kowbojstwa.
Cekinowy Mrok odrzuca całą pretensjonalność współczesnego country i tęsknym okiem spogląda wstecz, na czasy, gdy samotny kowboj przemierzał prerie, przeganiając swoje bydło z Zachodu na Wschód, nucąc pod nosem wesołą piosnkę i ucinając pogawędki ze swym wiernym rumakiem. Cekinowy Mrok w zapachu krowiego łajna i fasolki z puszki odnajduje odpowiedzi na pytania, dręczące wszystkich kowbojów, wyrzuca złość do szeryfa i czule przemawia do swego konia.

Brewery Szein – to szczecińska grupa założona w grudniu 2002r. Nazwa zespołu jest literówką: Brewery Szczecin. Styl, który prezentujemy to melodyjny rock (często określany jako punk’n’roll) z mocnym brzmieniem i ostrymi tekstami. Nie jesteśmy zespołem komercyjnym, gramy to co chcemy. Na koncertach lubimy dawać dużo czadu, przynosząc wiele radości zarówno sobie jak i naszej publiczności. Mamy na swoim koncie, oprócz wielu koncertów i debiutów medialnych, udział w finale Szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2007 oraz występ w audycji radiowej Wojciecha Manna „Tanie granie”.
Wyróżnikiem Brewery Szein jest „niespotykany głos wokalisty” (Wojciech Hawryszuk – Polskie Radio Szczecin) oraz dosadne teksty piosenek, które bawią. Te cechy w połączeniu z dużym autentyzmem zespołu sprawiają, że w naszej muzyce jest coś co przyciąga publiczność.
W skład zespołu wchodzi trzech muzyków: Przemysław Tarkowski (perkusja, teksty), Tomek Cepowski (gitara, muzyka) oraz Tadeusz Nowak (wokal, gitara basowa, teksty).

The Ratyzacja – to główny przedstawiciel nurtu heavy-disco-agro-polo-core powstały po rozpadzie heavy metalowej kapeli „Pożoga”, która nie brała jeńców. Z powodu kontrowersyjnych zachowań podczas koncertów został zawieszony przez lokalną komórkę TKKF „BELFER”.
Band powstał na przełomie lat 2006/2007, zdobywając lokalną sławę jako laureaci konkursu młodych talentów „Dzieci sztygara, to nasza wiara”, następnie ruszyli w trasę koncertową, grając w trzech miejscowościach – w Będzinie, Gliwicach, Pyrzycach, Katowicach i Suchej Beskidzkiej. Oprócz tego na koncie mają demo, występy na licznych, wtorkowych dyskotekach oraz kilka włamań. Trzon zespołu tworzą uczniowie raciborskiej „samochodówki”, którzy poznali się podczas zajęć z chemii organicznej. Choć ich twórczość oscyluje wokół muzyki ludowej, nietrudno doszukać się w niej elementów soulu, smooth jazzu czy szant.
Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiego splitu z zespołem Oficyna pt. „U nas na szychcie…”, którą promuje singiel „Requiem 4 Venflons” Koncertowo-petarda, prawdziwie ostra trutka, która wniknie w wasze mózgi i wątroby, w najlepszym stylu!

materiały video: