ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 19.03.2011. Cała Góra Barwników i Skambomambo

11/03/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Cała Góra Barwników i Skambomambo.
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 19 marca 2011 (sobota), start godz. 19:00
Bilety: 15zł (przedsprzedaż), 20zł (w dniu koncertu)

szczegóły i materiały video w rozwinięciu

Cała Góra Barwinków (CGB) w obecnym składzie grają od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające – „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku oraz „24 godziny” z roku 2007. W 2008 roku ukazał się winylowy singiel z piosenką „To ostatnia niedziela”.
CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie – muzycznej: „Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat” i pozamuzycznej „Gazeta Wyborcza”, a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branżowego pisma „Free Colours” na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii „Piosenka roku”. Doszła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty – „Tracę czas” – gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.
Na początku 2010 roku ukazała się trzecia płyta zespołu pt. „Kocham kłopoty”.
Cała Góra Barwników skład: Kuba Kaczmarek (bas/śpiew), Tomek Kaczmarek (gitara rytmiczna/śpiew), Artur Wilk (gitara), Maciek Kulej (instrumenty klawiszowe), Paweł Tyrała (saksofon), Daniel Michoń (trąbka), Karol Ryś (puzon), Kuba Syguda (perkusja)

Podczas koncertu w szczecińskich Kontrastach razem z CGB zagra bardzo popularny nie tylko w Szczecinie – zespół SKAMBOMAMBO.

[singlepic id=222 w=300 h=200 mode=web20 float=left]SKAMBOMAMBO zespół pochodzi z Szczecina lecz wokalista grupy Mario Cordina jest obywatelem Malty. Jak sami o sobie mówią: „Gramy radosne SKA, połączone z fuzją pop, punk, swing, rock steady, reggae, i coś czego nie da się określić. Jeśli chodzi o inspiracje, to jest to wypadkowa naszych przeróżnych zainteresowań muzycznych, gdyż każdy z nas ma inne pasje.” Najnowsza historia grupy rozpoczyna się w październiku 2007, kiedy to Skambomambo jako jeden z finalistów festiwalu”GRAMY 2007″ znalazł się na płycie-składance Polskiego Radia Szczecin. Utwór „Taksówkarz” otwiera to wydawnictwo i był promowany koncertem w radiowym studiu koncertowym transmitowanym „live” przez w/w radio…

Polecamy również obejrzenia Skambomambo na fotografiach, które znajdziecie tutaj:
WOŚP 2011 – galeria zdjęć

materiały video:
Cała Góra Barwników

Skambomambo