ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 22.01.2011. Koncert charytatywny: Sami Niemi, Premedytacja, Soul Ink, Road Trip’s Over i Anti Dread.

13/01/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: Sami Niemi, Premedytacja, Soul Ink, Road Trip’s Over i Anti Dread.
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 22 stycznia 2011 (sobota), start godz. 18:00
Bilety: 5zł

W sobotę 22 stycznia o godz. 18:00 w Studenckim Centrum Kultury „Kontrasty” odbędzie się koncert charytatywny. Pomysłodawcą i inicjatorem imprezy jest Centrum Wolontariatu działające przy Dziennym Ośrodku Terapeutyczno-Edukacyjnym dla Osób z Autyzmem. Dochód ze sprzedaży biletów w całości będzie przeznaczony na rzecz pomocy dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem.
Wystąpią zespoły takie jak: Sami Niemi, Premedytacja, Soul Ink, Road Trip’s Over oraz Anti Dread.

więcej informacji o imprezie, zespołach i materiały video…

Wystąpią zespoły:

SamiNiemi – zespół z Polic

Premedytacja – z premedytacją zagłuszają szczecińskie przedmieścia od 2008 roku, a od września 2009 grają w miarę stabilnym składzie. Grają bliżej nieokreśloną mieszaninę rocka i metalu, charakterystyczne balladki przeplatane z żywiołowymi i ciężkimi kawałkami. Brzmienie Premedytacja zawdzięcza oldschoolowym dźwiękom wypływającym z gitary Mietka, z profesji szczecińskiego motorniczego. Nie bez znaczenia jest uderzenie perkusji Tomka, czy wokal jakże ciężko uczącego się do fachu archeologa, Sebastiana. Za drugą z gitar stoi pochodzący z podgryfińskiej wioski prawie polonista, Andrzej. Stawkę zamyka Łukasz, który wraz z klonową Basią działa podprogowo.

Soul Ink – szczeciński zespół, który istnieje wprawdzie krótko bo od 2008 roku, ale wszyscy jego członkowie udzielali się wcześniej w innych zespołach. Kapela gra dynamiczny rock w którym muzycy potrafią znaleźć miejsce dla spokojniejszych, melodyjnych zagrywek, dzięki czemu twórczość formacji jest nieprzewidywalna i zróżnicowana. Postacią wybitnie charakterystyczną jest nasz basista o pseudonimie Bobi, który nieprzerwanie wykonuje niesamowite gestykulacje na gitarze i w sposób niekonwencjonalny szarpie jej struny, bądź uderza w nie palcami. Czimpi współpracując z Bobim, posiada zdolność bilokacji. Inni członkowie Soul Ink, też mają nadprzyrodzone moce Chcesz się przekonać? Do zobaczenia na Koncertach!!!

Road Trip’s Over – polski zespół rockowy założony w połowie 2004 roku w Szczecinie. Zespół stworzyło 3 muzyków związanych już wcześniej z kilkoma szczecińskimi formacjami punkowymi.
Maciek – gitara, wokal, Konrad – bas, wokal i Kacper – perkusja, uznali że czas stworzyć projekt, któremu warto poświęcić wolny czas, i który spełni ich muzyczne oczekiwania. Założeniem muzyków było granie rock’n’rolla w najczystszej postaci ale życie szybko skorygowało te plany przestawiając formację na obecnie znane tory co stało się głównie dzięki zaangażowaniu w tworzenie repertuaru i chęci przekazania emocji rozsadzających członów grupy. Road Trip’s Over jest kapelą która nie powstawała z myślą o graniu muzyki dla konkretnej grupy ludzi. „Nie obchodzi nas czym się zajmujesz, ile masz lat, i czego słuchasz… Kochamy muzykę i kochamy grać koncerty.”
„Co gramy? Wszystko opiera się na energetycznych i melodyjnych dźwiękach, pomieszanie smutku z euforią.” Zespół wykonuje swoje utwory w języku angielskim. Do ich większych osiągnięć należy zdobycie pierwszej nagrody podczas ogólnokrajowego festiwalu rockowego „Generacja” w Koszalinie w 2004 roku oraz koncert na żywo w Polskim Radio Szczecin S.A. w 2006 roku. We wrześniu 2006-ego roku zespół wydał w wytwórni Jimmy Jazz Records swój pierwszy studyjny album – Romance on the phone. Nowy album zatytułowany „Po Drugiej stronie lustra” to nowa jakość w dokonaniach R.T.O. Zespół tym razem sięgnął po polskie teksty, zwolnił nieco nadając swoim kompozycjom nieco inny wymiar. Grupa nadal stara się przeszczepić na polski rynek melodyjny pop punk rodem z Kalifornii trafiając przy tym w jednakowym stopniu do publiczności alternatywnej jak i tej, dla której najważniejsze są przeboje. Realizując premierowy materiał muzycy sięgnęli po wsparcie instrumentarium, nie zawsze kojarzonego z zespołem rockowym (altówka, wiolonczela, skrzypce) jednak nie pozbawiającego muzyki R.T.O. potrzebnego ognia. Jako goście wystąpili tu także Dominik Pyrzyna i Marta Wiśniewska, wokaliści punkowych formacji The Analogs i Beri Beri.

ANTI DREAD – zespół powstał na początku 2003 roku, kiedy to Piguła, kupił sobie gitarę… Nic więcej, żadnego mistycyzmu, żadnych wzniosłych idei, żadnego natchnienia. Choć nie potrafił zupełnie na niej grać, bo wcześniej miał kontakt jedynie z gitarą basową, na której wyżywał się w podrzędnej grupie streetpunkowej THE ANALOGS. Pierwszymi osobami które wsparły jego chorą ambicję, byli: Lucyfer, z którym podpisał cyrograf, dwaj inni członkowie ANALOGS: Błażej, który sięgnął po druga gitarę oraz Dmuchacz, przeczący wszelkiemu wyczuciu rytmu perkusista. Problemem było znalezienie odpowiednio fałszującego wokalisty i z powodu braku innych spełniających tak niskie wymagania kandydatów, w zespole zaczął śpiewać Rudy, związany w tamtym czasie z zespołem HUNKIES. Pozostałą jeszcze wolną posadę basisty, zajął legendarny szczeciński muzyk, wcześniej grający w takich tuzach szczecińskiej sceny punkowej, jak ZWOLNIENIE WARUNKOWE, ZENON REAGAN, POPŁOCH WŚRÓD DZIEWCZĄT – Kefir. Poza swoimi licznymi wadami i nałogami, mógł się on pochwalić (oczywiście gdyby chciał) możliwością kupienia całego nakładu kasety, wydanej jeszcze na początku lat 90-tych, swojej legendarnie meczącej publiczność grupy POPŁOCH…

materiały video:
Sami Niemi

Premedytacja:

Road Trip’s Over

Anti Dread