ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 29.03.2011. PKS, Brewery Szein, Anti Dread

22/03/2011 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: PKS, Brewery Szein, Anti Dread
Gdzie: SCK Kontrasty. Wawrzyniaka 7A. Szczecin
Kiedy: 29 marca 2011 (wtorek), start godz. 19:00
Bilety: wstęp wolny

szczegóły koncertu i materiały video w rozwinięciu

PKS – Zespół został założony w roku 2009 w sierpniu. Dziś gra muzykę nazywaną rock/punkiem lub hard rockiem.

Brewery Szein – to szczecińska grupa założona w grudniu 2002r. Nazwa zespołu jest literówką: Brewery Szczecin. Styl, który prezentujemy to melodyjny rock (często określany jako punk’n’roll) z mocnym brzmieniem i ostrymi tekstami. Nie jesteśmy zespołem komercyjnym, gramy to co chcemy. Na koncertach lubimy dawać dużo czadu, przynosząc wiele radości zarówno sobie jak i naszej publiczności. Mamy na swoim koncie, oprócz wielu koncertów i debiutów medialnych, udział w finale Szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2007 oraz występ w audycji radiowej Wojciecha Manna „Tanie granie”.
Wyróżnikiem Brewery Szein jest „niespotykany głos wokalisty” (Wojciech Hawryszuk – Polskie Radio Szczecin) oraz dosadne teksty piosenek, które bawią. Te cechy w połączeniu z dużym autentyzmem zespołu sprawiają, że w naszej muzyce jest coś co przyciąga publiczność.
W skład zespołu wchodzi trzech muzyków: Przemysław Tarkowski (perkusja, teksty), Tomek Cepowski (gitara, muzyka) oraz Tadeusz Nowak (wokal, gitara basowa, teksty).

ANTI DREAD – zespół powstał na początku 2003 roku, kiedy to Piguła, kupił sobie gitarę… Nic więcej, żadnego mistycyzmu, żadnych wzniosłych idei, żadnego natchnienia. Choć nie potrafił zupełnie na niej grać, bo wcześniej miał kontakt jedynie z gitarą basową, na której wyżywał się w podrzędnej grupie streetpunkowej THE ANALOGS. Pierwszymi osobami które wsparły jego chorą ambicję, byli: Lucyfer, z którym podpisał cyrograf, dwaj inni członkowie ANALOGS: Błażej, który sięgnął po druga gitarę oraz Dmuchacz, przeczący wszelkiemu wyczuciu rytmu perkusista. Problemem było znalezienie odpowiednio fałszującego wokalisty i z powodu braku innych spełniających tak niskie wymagania kandydatów, w zespole zaczął śpiewać Rudy, związany w tamtym czasie z zespołem HUNKIES. Pozostałą jeszcze wolną posadę basisty, zajął legendarny szczeciński muzyk, wcześniej grający w takich tuzach szczecińskiej sceny punkowej, jak ZWOLNIENIE WARUNKOWE, ZENON REAGAN, POPŁOCH WŚRÓD DZIEWCZĄT – Kefir. Poza swoimi licznymi wadami i nałogami, mógł się on pochwalić (oczywiście gdyby chciał) możliwością kupienia całego nakładu kasety, wydanej jeszcze na początku lat 90-tych, swojej legendarnie meczącej publiczność grupy POPŁOCH…

materiały video: