ARCHIWUM. Szczecin. Koncerty. 31.07.2010. Robert Kasprzycki. Deptak Bogusława

24/07/2010 0 przez kierunek Szczecin

Impreza/Koncert: Robert Kasprzycki.
Miejsce: Szczecin, Deptak Bogusława
Czas: 31 lipca 2010  (sobota), start godz. 19:00
Bilety: Wstęp wolny

W dniu 31 lipca 2010 w Szczecinie na Deptaku Bogusława wystąpi Robert Kasprzycki. Robert Kasprzycki to jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej. Znany jako poeta, pieśniarz, kompozytor a także tłumacz, felietonista i recenzent. Porusza się głównie w obszarach piosenki autorskiej, alternatywy oraz rocka.

Debiutancka płyta „Niebo do wynajęcia” dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować szerokie grono odbiorców. Debiut Roberta Kasprzyckiego przypadł na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona.

W muzyce Kasprzyckiego odnaleźć można ślady wielu inspiracji: „Niebo do wynajęcia” było smakowitą mieszanką flamenco, jazzu, bossanovy i muzyki folk, „Światopogląd” – popisem prawdziwie rockowej energii, „Piosenki i Nie” – znakomitym nawiązaniem do tradycji klasycznej ballady – to właśnie „wielojęzyczność” i szerokie spektrum zainteresowań określają  styl muzyczny Kasprzyckiego i  tworzą dla jego różnorodnych tekstów interesującą oprawę.

Jednak prawdziwą moc Kasprzyckiego oddają dopiero koncerty. To w kontakcie z żywą publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – niespożyta energia, feeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy, kto bowiem był raz na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca.

materiały video: