ARCHIWUM. Szczecin. Wydarzenia. 9.01.2011. 19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczecin-Silver Hotel

24/12/2010 0 przez kierunek Szczecin

W niedzielę 9 stycznia 2011 odbędzie się XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem zbiórki jest zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Po raz pierwszy do akcji przyłącza się tor kartingowy Silver Hotel & Gokart Center. W dniu Finału od godziny 13:00, na obiekcie wolontariusze będą kwestować na rzecz Finału WOŚP.

O godzinie 16:00 na terenie Silver Hotel & Gokart Center, na krytym torze kartingowym odbędzie się niepowtarzalny wyścig, w którym wezmą udział Pan Prezydent Miasta – Piotr Krzystek, Pan Wojewoda Zachodniopomorski – Marcin Zydorowicz oraz Pan Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz.
Po rywalizacji szczecińskich władz odbędzie się aukcja, podczas której będzie można wylicytować możliwość wzięcia udziału w I szym Wyścigu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca wydarzenia otrzyma puchar ufundowany przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.
Dodatkową atrakcją będzie możliwość spróbowania swoich sił w rywalizacji z profesjonalnym kierowcą wyścigowym Jakubem Litwinem. Jest to pierwszy szczecinianin, który otrzymał zaproszenie na testy Formuły Renault.
19 Finał WOŚP – Warto dobrze się nakręcić!