Kierunek Szczecin czyta – Póki śnieg nas nie rozłączy. Rogoziński Alek. Skarpa Warszawska 2023

Kierunek Szczecin czyta – Póki śnieg nas nie rozłączy. Rogoziński Alek. Skarpa Warszawska 2023

29/12/2023 Wyłączono przez kierunek Szczecin

artykuł promocyjny

Póki śnieg nas nie rozłączy, powieść kryminalna Alka Rogozińskiego, kontynuacja przygód Róży Krull – znanego autora kryminałów.

Tym razem Róża, po tajemniczym zniknięciu jej niedoszłego męża, postanawia wziąć udział w imprezie literackiej „Książki pod Arkadami”. Tam jednak dochodzi do zbrodni, której śledztwo prowadzi do małego kościoła w miejscowości Morderczo.

Autor w swoim niepowtarzalnym stylu łączy klasyczną fabułę kryminalną z dużą dawką czarnego humoru. Książka utrzymana jest w lekkim tonie, choć porusza tematy poważne, takie jak miłość, tajemnica i zbrodnie. Róża Krull, pomimo przeżywanych trudności, stanowi barwny i zabawny punkt centralny opowieści.

W tej części serii autor doskonale łączy elementy kryminalne z humorem, tworząc dynamiczną narrację. Prywatne śledztwo Róży i jej przyjaciół niesie ze sobą nie tylko rozwiązanie kryminalnej zagadki, ale również niebezpieczeństwo, co dodaje powieści dodatkowej dynamiki.

śnieg potrafi zakryć wszystko, ale nie ludzką podłość

Czytelnik spotyka w książce charakterystycznych bohaterów, a dialogi przesiąknięte humorem zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Autor nie stroni od ironii wobec otaczającej rzeczywistości, co nadaje powieści specyficzny ton.

„Póki śnieg nas nie rozłączy” to kolejna udana odsłona przygód Róży Krull, której historia wciąż zachowuje świeżość i intrygujący charakter. Adeptom kryminałów z nutą humoru z pewnością przypadnie do gustu ta lekka, a jednocześnie pasjonująca lektura.