Kierunek Szczecin czyta – Światło nad ciemnościami. Hlad Alan. Skarpa Warszawska, 2023

Kierunek Szczecin czyta – Światło nad ciemnościami. Hlad Alan. Skarpa Warszawska, 2023

28/02/2023 Wyłączono przez kierunek Szczecin

Wielka wojna, niewidomy żołnierz i historia pierwszej na świecie placówki szkolącej psich przewodników

Lektura świetna dla miłośników czworonogów z historią wojenną i wątkiem miłosnym w tle.

„Światło nad ciemnościami” to poruszająca i inspirująca powieść Alan Hlada, która opowiada historię pierwszej na świecie placówki szkolącej psich przewodników dla osób niewidomych.

Autor przenosi nas w czasy I Wojny Światowej, kiedy to wojna odebrała wielu młodym ludziom wzrok i uniemożliwiła normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Hlad w niesamowity sposób łączy historię wojenną z wątkiem miłosnym i miłością do czworonogów.

Główną bohaterką jest Anna Zeller, która pracuje jako pielęgniarka w szpitalu i angażuje się w szkolenie psów przewodników. Nia – suczka z rannymi łapami, odnajduje w Maxie Beneschu, oślepionym na froncie żołnierzu, idealnego właściciela i przyjaciela.

Czy jednak miłość, którą Anna i Max poczują do siebie, przetrwa ciężkie czasy wojny i przeciwności losu? Książka ta porusza wiele ważnych tematów, takich jak odwaga, przyjaźń, poświęcenie oraz wartość ludzkiego i zwierzęcego życia. To lektura obowiązkowa dla miłośników historii i psów, a także dla tych, którzy szukają inspiracji do działania na rzecz innych.

Na porządku dziennym w XXI wieku są już specjalne szkoły, programy społeczne, różnego rodzaje instytucje oraz fundacje i cała sieć pomocy dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych. Jednak nie zawsze tak było.

Autor: Hlad Alan
Tytuł: „Światło nad ciemnościami”
Data premiery: luty 2023
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Liczba stron: 512