ARCHIWUM. POLECAMY! Szczecin. Teatr. Spektakle. 30.09.2019. Spektakl „Samoobsługa” @ Teatr Polski – scena na Łasztowni

ARCHIWUM. POLECAMY! Szczecin. Teatr. Spektakle. 30.09.2019. Spektakl „Samoobsługa” @ Teatr Polski – scena na Łasztowni

06/09/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

spektakl „Samoobsługa”, czyli Mikołaj Roznerski i Piotr Szwedes w Szczecinie…

Wydarzenie: Spektakl „Samoobsługa”
Gdzie: Teatr Polski – scena na Łasztowni. Energetyków 40. 70-656 Szczecin. [zobacz w google street view]
Kiedy: 30 września 2019 (poniedziałek), godz. 19:30
Bilety: 70-90 zł, szczegóły w rozwinięciu

Po wielkim, artystycznym i frekwencyjnym, sukcesie komedii kryminalnej „Pół na pół” oraz tragikomedii para-małżeńskiej „Kłamstwo”, przyszła pora na klasykę i klasyka teatru światowego!

Jesteście gotowi na, jak zwykle, niewygodny, ale jakże odprężający śmiech i przerażającą zabawę, aby zweryfikować „wytarte” pojęcia: przyjaźń, szczęście, wolność, prawda? Aby poznać banalny cennik ich kupna bądź ich utraty? To wszystko czeka na Was podczas spektaklu „Samoobsługa”!

spektakl Samoobsługa w Szczecinie

Para podejrzanych typów to intrygujący motyw zarówno filmowy jak i literacki. U Becketta: Vladimir i Estragon, u Quentina Tarantino? A proszę, chociażby w „Pulp Fiction”: Travolta i Samuel L. Jackson. Tarantino przedarł się wreszcie na scenę, tu, w Polsce. Z niemałą pomocą reżysera spektaklu Wojciecha Malajkata oraz aktorów: Mikołaja Roznerskiego i Piotra Szwedesa, którzy jako zawodowi mordercy czekają na następne zlecenie, zabijają… Na razie wolny czas, prowadząc błyskotliwe i zabawne dialogi, jednocześnie realizując dochodzące do nich „z góry” polecenia.

Mówią o wielu rzeczach, wypowiadają przy tym sporo słów (które nie służą porozumieniu, lecz skrywają intencje) zastanawiając się nawet nad ich gramatyczną i stylistyczną poprawnością. Byle tylko ukryć swój wzrastający niepokój.

spektakl Samoobsługa w Szczecinie

Czekają na odpowiedzi zadawanych przez siebie pytań, jakby czekali w napięciu na jedyny pocisk w rosyjskiej ruletce. Czy życie jest jak tytułowa samoobsługa, czy jednak potrzebują siebie nawzajem i mogą liczyć na lojalność? Jednak z drugiej strony doskonale wiedzą, że prowadząc życie łowcy znają jego główną zasadę: „Życie… każdego z nas ma na muszce”.

Kto kogo ma na niej w „Samoobsłudze”? Musicie przekonać się sami. Perfekcyjne dialogi, ostre emocje, zmysł obserwacji, humor, napięcie, absurd, groza – to cechy charakterystyczne tego znakomitego spektaklu.

Nuda nie ma tutaj wstępu. Nawet na gapę. Między absurdem a rzeczywistością, śmiechem i tragedią jest bardzo cienka granica. Wszystko stoi tu na ostrzu noża, a właściwie u wylotu lufy.

spektakl Samoobsługa w Szczecinie

Czym to się skończy? Zapewne brawami, skoro sztukę Harolda Pintera przedstawią Państwu – Malajkat, Roznerski i Szwedes.

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Samoobsługa” w poniedziałek (30 września 2019), godz. 19:30, Teatr Polski, Scena na Łasztowni (ul. Energetyków 40)

Bilety na wydarzenie w cenach: 60 zł, 70 zł, 80 zł można nabyć w kasie Teatru Polskiego (ul. Swarożyca 5, tel. 91 433 66 66, kasa teatru czynna: od wtorku do piątku w godz. 9:00-19:30, w soboty i niedziele w godz. 16:00-19:30, na stronie internetowej teatru (teatrpolski.szczecin.pl) oraz na portalu bilety.fm.

Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl.

Harold Pinter – wielki dramaturg brytyjski, stawiany w jednym szeregu z młodymi gniewnymi lat 50.: Osborne’em czy Ardenem, jednak wielu, nie bez przyczyny, widzi w nim spadkobiercę największych: Kafki, Becketta czy Ionesco. Zajmujący się w swoich dziełach światem i często, śmiem to twierdzić, jego przeciwieństwem – człowiekiem, jego częstej bezsilności wobec otaczającej rzeczywistości jak i siebie.

Obwołany przedstawicielem teatru absurdu i twórcą komedii zagrożenia (comedy of menace) Pinter obnaża pozorność komunikacji między ludźmi – mówiących nie „do” siebie, lecz „obok” czy wręcz „przez” siebie.

W 2005 roku w swoim noblowskim przemówieniu powiedział: „W dramacie prawda zawsze jest nieuchwytna. Naszym zadaniem jest poszukiwanie. Jest to nasz obowiązek.” Macie Państwo okazję ów obowiązek spełnić oglądając spektakl „Samoobsaługa”! I nie tylko z obowiązku, ale z dziwnie czystą przyjemnością znajdziecie się razem sam na sam w pokoju w dziwnym hotelu z dwoma co najmniej dziwnymi gangsterami, gdy na zewnątrz zaczai się świat w postaci tajemniczego „dyspozytora”. Jakże eksploatowany obecnie, zapowiadany już dawno przez Orwella, wszechobecny Wielki Brat.

spektakl Samoobsługa w Szczecinie