ARCHIWUM. Stargard Szczeciński/Kluczewo. Imprezy/wydarzenia. 21.07.2013. XI Festyn Motoryzacyjny św. Krzysztofa @ Lotnisko Kluczewo Stargard

18/07/2013 0 przez kierunek Szczecin

Stargard, Kluczewo, festyn motoryzacyjny, św. Krzysztof, wyścigi 1/4mili, tuning, spot, zlot, miss turbo girls, w Stargardzie

Stargard, Kluczewo, festyn motoryzacyjny, św. Krzysztof, wyścigi 1/4mili, tuning, spot, zlot, miss turbo girls, w StargardzieImpreza/wydarzenie: XI Festyn Motoryzacyjny św. Krzysztofa
gdzie: Lotnisko Kluczewo Stargard
kiedy: 21 lipca 2013 (niedziela)
bilety: wstęp wolny

Motoryzacyjna impreza – Festyn Motoryzacyjny św.Krzyszofa swoimi tradycjami sięga 2003 rokukiedy to po raz pierwszy została zorganizowana przez Automobilklub Stargardzki.

:: szczegóły imprezy oraz szczegółowy program w rozwinięciu…

Festyn św. Krzysztofa to motoryzacyjna impreza z atrakcjami dla całej rodziny.

szczegółowy program Festyny św. Krzysztofa

9:00-13:00 zapisy do wyścigów na 1/4 mili
10:00 oficjalne otwarcie Festynu Motoryzacyjnego św. Krzysztofa 2013
10:00-13:00 honorowe oddawanie krwi
10:00-17:00 wyścigi na 1/4 mili
10:00-16:00 4 runda mini OES o Puchar Carfix BMW
11:00 pokaz ratownictwa drogowego
12:30 msza święta oraz poświęcenie pojazdów
14:00 wyjazd pojazdów na paradę do Stargardu
17:00 Finał konkursy Miss TURBO Girls
17:30 rozdanie nagród
18:00 zakończenie imprezy

Wśród licznych atrakcji festynu

WYŚCIGI NA 1/4 MILI :

W wyścigu na „ćwiartkę” będą mogli się zmierzyć kierowcy aut osobowych, motocykli oraz ciężarówek. Szeroki podział na klasy, oraz zmieniony względem lat ubiegłych regulamin dotyczący wymogów technicznych jakie muszą spełnić startujące auta. Najlepsze uzyskane wyniki wyłonią zwycięzców w każdej kategorii/klasie.

MINI OES 2013 o Puchar Carfix BMW :

Próba sprawnościowa dla każdego – auta osobowe
Konkurencja polega na pokonaniu autem wytyczonej trasy zgodnie ze schematem w jak najkrótszym czasie. Z próbą sprawnościową [MINI OES] uczestnik może zmierzyć się pięciokrotnie. Czas najszybszego przejazdu liczony będzie do klasyfikacji generalnej rundy. Na MINI OES’ie małe zwinne auto o niedużej mocy może na równi rywalizować z mocniejszymi samochodami. Tu liczyć się będą głównie umiejętności kierowcy. Podział na klasy zależny od pojemności silnika. Zakręty,nawroty, slalom, tu o wygranej decydować będą głównie umiejętności kierowcy !

TUNING :

Przerobione auta, car audio, airbush. Zapraszamy wszystkich posiadaczy nietypowych pojazdów do wystawienia się na terenie imprezy [za darmo].

DB DRAG :

Konkurs na najgłośniejszy system car audio (dB Drag) z profesjonalnym pomiarem decybeli. Do wygrania puchary za pierwsze trzy miejsca.

SPOT FORD CLUB POLSKA :

Największy klub Forda w Polsce który zrzesza zarówno samych użytkowników jak i miłośników marki spod znaku niebieskiego owalu zaprezentuje swoje pojazdy. Spotkają się miłośnicy Fordów z całej polski.

PREZENTACJE NOWYCH SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI :

POLMOZBYT SZCZECIN przedstawi najnowsze modele swoich samochodów FIAT i HONDA, a firma MOTO46 zaprezentuje najnowsze motocykle marki Yamaha, Kawasaki oraz Suzuki.

OLDTIMERY :

Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Stargardzkiego wraz z gośćmi zaprezentują zabytkowe auta oraz motocykle.

BEZPIECZEŃSTWO :

Pokazy ratownictwa drogowego.
Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie Szczecińskim zaprezentują swoje umiejętności podczas zainscenizowanej akcji ratowniczej przy wypadku samochodowym z płonącym pojazdem.

Symulator zderzeń

Będzie można w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach siedząc w fotelu samochodowym poczuć siłę uderzenia z jaka działa na kierowcę podczas zderzenia czołowego.

Ewakuowanie TIRa

Firma TeleHol zaprezentuje efektowne ewakuowanie samochodu ciężarowego przez ciężki holownik.

MSZA ŚWIĘTA ORAZ POŚWIĘCENIE POJAZDÓW :

Nieodłączny punkt programu każdego Festynu św. Krzysztofa. Polową mszę świętą wraz z poświęceniem pojazdów poprowadzi kapelan Automobilklubu Stargardzkiego Krzysztof Jęczmionka.

PARADA ULICAMI STARGARDU :

Motocykliści w towarzystwie oldtimerów opuszczą na chwilę Festyn i wyruszą na ulice Stargardu, aby zaprezentować się mieszkańcom w widowiskowej paradzie.

ATRAKCJE RODZINNE :

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi dla których szykujemy sporo atrakcji. Dmuchane zjeżdżalnie i zamki, strzelnica, kącik malucha. Doświadczone animatorki w kolorowych kostiumach poprowadzą dla dzieci zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz wiele innych. Zapewnią także opiekę nad dziećmi w trakcie trwania imprezy. Poczęstunek dla najmłodszych i nie tylko. Lody, wata cukrowa, napoje

WYBORY MISS TURBO GIRLS

W dniu imprezy w wyborach będzie startowało 6 finalistek na które będą głosowali odwiedzający za pomocą sms’ów.

Nagrodą dla MISS TURBO GIRLS będzie weekendowy pobyt w Spa DWORKU PRAWDZIC w Niechorzu wraz z osobą towarzyszącą
Nagrodą dla I V-CE MISS TURBO GIRLS będzie kurs językowy w szkole PROFI-LINGUA
Nagrodą dla II V-CE MISS TURBO GIRLS będzie kolacja dla dwojga w PIZZERII TERRARIUM
Dodatkowo dla każdej finalistki konkursu kosmetyki firmy AVON

Impreza/wydarzenie: XI Festyn Motoryzacyjny św. Krzysztofa
gdzie: Lotnisko Kluczewo Stargard
kiedy: 21 lipca 2013 (niedziela)
bilety: wstęp wolny