ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 3-5.09.2010. Rajd BAJA Poland 2010.

17/08/2010 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: BAJA Poland 2010, Szczecin – Dobra
Miejsce: teren Szczecin-Dobra (rajd), okolice ulicy Zawadzkiego (miasteczko rajdowe)
Czas: 3-5 września 2010 (piątek-niedziela), program w dalszej części
Bilety: wstęp na punkty widokowe i do miasteczka rajdowego BEZPŁATNY

Drodzy kibice pamiętacie ubiegłoroczny rajd BAJA Poland? No to szykujcie się na powtórkę – w tym roku również nie zabraknie atrakcji.
Nasza impreza gwarantuje: aktywne spędzenie czasu w towarzystwie najlepszych kierowców rajdowych Europy. Każdy znajdzie coś dla siebie dlatego zapraszamy całe rodziny – przygotowujemy szereg atrakcji. Jest to pierwsza impreza tej rangi w Polsce – co więcej imprezie będą towarzyszyli obserwatorzy FIA, którzy zadecydują czy BAJA Poland na stałe wpisze się w kalendarz imprez światowych rajdów Cross Country.

Do dyspozycji zmotoryzowanych przygotowaliśmy parkingi zarówno przy samym miasteczku rajdowym jak również przy punktach widokowych umieszczonych na „strzelnicy” w Wołczkowie oraz przy trasie z Dobra – Lubieszyn.

Prosimy aby pamiętać o tym, że zabronione jest stawianie pojazdów w niedozwolonych miejscach oraz niekontrolowany wjazd do lasu. Służby mundurowe zabezpieczające nasz rajd będą rygorystycznie pilnowały tej zasady.
Proszę pamiętać, że wjazd na trasy rajdu jest zabroniony!!!
Przy wejściu na miasteczko rajdowe będzie można otrzymać informator dla kibiców, z którego dowiecie się Państwo więcej o szczegółach zarówno samego rajdu jak i atrakcji towarzyszących.
Na terenie miasteczka rajdowego będzie możliwość zobaczenia teamów fabrycznych oraz ekip serwisowych z bliska.
Miasteczko Rajdowe
Zlokalizowane w okolicach ulicy Zawadzkiego miasteczko rajdowe będzie między innymi strefą serwisową oraz miejscem przegrupowań. Kibice będą mieli okazję na żywo śledzić zmagania najlepszych kierowców Europy.
W miasteczku rajdowym nie zabraknie również innych atrakcji – stoiska gastronomiczne, stoiska z gadżetami rajdowymi (koszulki, polary, wiatrówki, czapki), pokazy Straży Granicznej, prezentacje oferty lokalnych dealerów samochodowych, zaplanowano również wielkie gotowanie pomidorówki lub gulaszu dla szczecinian.
Ponadto w programie koncerty lokalnych zespołów, kabaretów i zespołów tanecznych, konkursy i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, oraz pokazy wschodnich sztuk walki.
Nie lada gratką dla automaniaków będzie możliwość zobaczenia zabytkowych samochodów, motocykli Harley Davidson, oraz skuterów wodnych, ślizgaczy i łodzi motorowych. Będzie także „Ścieżka dla Twardzieli” (rzut granatem, strzelanie z łuku i broni pneumatycznej, wyciskanie sztangi), oraz turniej siłaczy Tytan Man o Puchar Prezydenta Miasta.

Program BAJA Poland 2010

Rajd BAJA Poland 2010 – dzień 1

3 września 2010 (piątek)

od rana dokonują się czynności przewidziane regulaminem rajdu -0 odbiory administracyjne, badania techniczne itp.
17:00 – Start Honorowy Rajdu spod Urzędu Miasta Szczecin – (pl.Armii Krajowej 1)
od godz. 17:30 – start pierwszych samochodów na trasie Prologu znajdującego się na terenie miasteczka rajdowego – jednostka wojskowa przy ul. Szafera

Rajd BAJA Poland 2010 – dzień 2

4 września 2010 (sobota)

od godz. 8:00 – start pierwszych samochodów na trasę rajdu
ok. godz. 16:30 – przyjazd ostatnich pojazdów po zakończeniu OS-ów do miasteczka rajdowego
w godzinach popołudniowych planowany jest również wyścig motocykli crossowych

Rajd BAJA Poland 2010 – dzień 3

5 września 2010 (niedziela)

od godz. 8:30– start pierwszych samochodów na trasę rajdu
ok. godz. 15:30 – przyjazd ostatnich pojazdów po zakończeniu OS-ów do miasteczka serwisowego
około godz. 17:30-18:00 – wręczenie pucharów dla zwycięzców na scenie znajdującej się na terenie miasteczka rajdowego

UWAGA – szczegółowy program może ulec zmianie dlatego zachęcamy do ponownych odwiedzin naszego portalu – będziemy aktualizować informacje dotyczące rajdu.
materiał video z poprzedniej edycji rajdu:

www:
strona oficjalna BAJA Poland 2010