Szczecin. FOTOREPORTAŻ. 04.2018. ILA Berlin Air Show 2018 – Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin @ Berlin

Szczecin. FOTOREPORTAŻ. 04.2018. ILA Berlin Air Show 2018 – Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin @ Berlin

02/05/2018 0 przez kierunek Szczecin

:: galeria fotografii ILA Berlin Air Show 2018 – Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin 2018

ILA2018, Berlin to największa niemiecka Międzynarodowa Wystawa Lotniczo-Kosmiczna organizowana (od 1992) co dwa lata w Berlinie na terenie lotniska Schönefeld.

W tym (2018) roku Kierunek Szczecin postanowił się na nią wybrać i zobaczyć na żywo całe to lotnicze szaleństwo.

Wystawa swoimi korzeniami sięga 1909 roku kiedy to we Frankfurcie nad Menem zorganizowano Międzynarodową Wystawę Transportu Sterowcowego (Internationale Luftschiffahrt-Ausstellung – ILA).

Była to ogromna wystawa, która trwała 100 dni, brało w niej udział około 500 wystawców.

Wystawę odwiedziło około 1,5 mln zwiedzających. Wśród zaproszonych gości był między innymi Orville Wright, który brał udział w pokazach lotniczych, jakie odbywały się podczas wystawy.

W 1912 roku zorganizowano kolejną wystawę, tym razem w hali berlińskiego ZOO pod nazwą Allgemeine Luftfahrzeug-Ausstellung (Ogólna Wystawa Lotnictwa – ALA), na której zaprezentowano siedem sterowców i 25 samolotów. Wystawy były organizowane do 1932 roku. Po zakończeniu II wojny światowej, pierwsza wystawa lotnicza odbyła się w 1957 roku w Hanowerze pod nazwą Internationale Reiseflugzeugschau. Zaprezentowano na niej 24 maszyny były to głównie samoloty dyspozycyjne.

Od 1959 roku co dwa lata zaczęto organizować Deutsche Luftfahrtschau, pokazy niemieckiego lotnictwa i przemysłu lotniczego.

W 1978 roku powrócono do historycznej nazwy ILA (Internationale Luftfahrtausstellung).

Od 1992 roku miejscem wystawy jest berlińskie lotnisko Schönefeld. W 2010 roku wystawa obchodziła swoje stulecie.

W ILA uczestniczą firmy i wytwórnie lotnicze oraz producenci uzbrojenia lotniczego z całego świata. Prezentowane są samoloty wojskowe oraz cywilne. Przez pierwsze trzy dni wystawa otwarta jest dla szerokiej publiczności, która może podziwiać samoloty i śmigłowce zarówno na wystawach statycznych jak również podczas pokazów w locie.

:: galeria fotografii ILA Berlin Air Show 2018 – Internationale Luft- und Raumfahrtausstellung Berlin

fotografie dzięki www.ddfoto.pl
© wszelkie prawa zastrzeżone

profesjonalne fotografie dzięki www.ddfoto.pl
© wszelkie prawa zastrzeżone