ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 04.08.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 04.08.2018. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

02/08/2018 0 przez Imprezy w Szczecinie

11. edycja Różanego Ogrodu Sztuki…

Różany Ogród Sztuki, SzczecinImpreza: Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 4 sierpnia 2018 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki to cykl letnich propozycji artystycznych dla mieszkańców Szczecina i turystów w Różance, najsłynniejszym szczecińskim ogrodzie różanym.

W ramach cyklu odbywają się m.in. południowe kameralne koncerty plenerowe w wykonaniu uczniów i studentów szczecińskich szkół muzycznych oraz artystów lokalnych scen.

Koncertom towarzyszą m.in. plenery oraz wystawy prac szczecińskich klas artystycznych i artystów, także niepełnosprawnych.

Różany Ogród Sztuki to również propozycje artystyczne dla dzieci (Różanka Dzieciom) – spektakle interaktywne i warsztaty twórcze.

W ramach cyklu „Różane Wieczory” odbywały się z kolei tematyczne koncerty międzynarodowe.

ROS to także wystawy oraz spektakle teatralne dla dzieci z tłumaczeniem na język migowy.

Od 2014 roku realizowany jest projekt „Różana Czytelnia”, czyli plenerowa czytelnia z dobrymi książkami i wygodnymi leżakami.

Hitem ostatnich lat była Różankowa Potańcówka, czyli muzyka, świecące girlandy, wieczór, lato, gołe niebo i wirujące pary.

Różany Ogród Sztuki 2018
sobota, 4 sierpnia 2018

11:00 Różanka Dzieciom

Warsztaty projektowania paternu – wzoru inspirowanego bajką o rybaku i złotej rybce „Rybak na dnie morza” Agnieszki Taborskiej, ilustrowanej przez Józefa Wilkonia. Wierszowanie i rymowanki – czytanka i warsztaty na podstawie wierszy polskich poetów.

Scenariusz i scenarzysta – spotkanie z osobą piszącą sztuki teatralne, a także warsztaty sztuki słowa i roli słowa w teatrze. Celem jest pogłębienie świadomości ciała (umiejętności posługiwania się gestem, dźwiękiem, ruchem).

Spektakl pt.: „O krasnoludkach i sierotce Marysi „ – przedstawienie interaktywne oparte na baśni Marii Konopnickiej, opublikowanej po raz pierwszy w 1896 roku. Utwór pisany prozą poetycką z obszernymi wierszowanymi fragmentami.

12:00 koncert Yakova Okuna

Koncert Yakova Okuna rosyjskiego pianisty, głównej siły rosyjskiego jazzu od połowy lat 90. Jeden z najbardziej szanowanych jazzmanów.

Współpracował z takimi muzykami jak: Johnny Griffin, James Spaulding, Lew Tabackin, Eddie Henderson, Gary Smulyan, Jeremy Pelt, Deborah Brown i wielu innych, którzy koncertowali z Yakov Okun Trio.

17:00-20:00 Różankowa Potańcówka

Potańcówka w gorących, letnich rytmach! Na dechach zatańczymy z DJ Tomkiem.

Różany Ogród Sztuki, Szczecin