ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 06.07.2013. SZCZECIN – Urodziny Miasta @ Ogród Różany w Szczecinie

01/07/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, imprezy, muzyka, Urodziny Miasta, Piotr Krzystek, Urodziny Szczecina, 06.07.2013, imprezy plenerowe, w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, imprezy, muzyka, Urodziny Miasta, Piotr Krzystek, Urodziny Szczecina, 06.07.2013, imprezy plenerowe, w SzczecinieImpreza: Urodziny Miasta Szczecin
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 6 lipca 2013 (sobota), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

W samo południe (sobota 6 lipca 2013) na terenie Szczecińskiego Ogrodu Różanego odbędzie się część obchodów 68.rocznicy ustanowienia w Szczecinie Polskiej Administracji.

:: więcej informacji o wydarzeniu w rozwinięciu…

Program obchodów 68.rocznicy ustanowienia w Szczecinie Polskiej Administracji

12:00-12:10 urodzinowy tort, wystąpienie Prezydenta Szczecina –Piotra Krzystka, życzenia, rozpoczęcie poczęstunku
12:00-15:00 animacje i zabawy dla dzieci
12:10-13:10 Kwartet Smyczkowy VIGOROSO
13:10-13:40 Ryszard Leoszewski z zespołem + Kwartet Smyczkowy VIGOROSO
13:40-15:00 koncert Ryszarda Leoszewskiego / repertuar z płyty „WIEM JAK NIE JEST, czyli Leoszewski Majem”

Koncert Ryszarda Leoszewskiego

„WIEM JAK NIE JEST, czyli Leoszewski Majem”, to tytuł wydawnictwa płytowego, które ukazała się niedawno w ramach projektu kampanii społecznej pn. „Szczecin z całego serca polecam AMBASADOR”. I właśnie piosenki z tej płyty zabrzmią 6 lipca na Różance, podczas urodzin Miasta.

Wszystkie utwory, to dzieło Ryszarda Leoszewskiego – kompozytora, piosenkarza, laureata Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina, honorowego Ambasadora Szczecina, wyróżnionego niedawno medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Pretekstem, inspiracją do stworzenia przez niego nowego materiału muzycznego stały się wiersze Marka Maja – szczecińskiego poety, autora scenariuszy i sztuk teatralnych. Jednak tym razem nie jest to Sklep z Ptasimi Piórami ani Arfik, lecz nowa, równoległa formacja grająca akustycznie.

Nowe brzmienia, nowe, świeże pomysły aranżacyjne są zapowiedzią, a wręcz obietnicą, niespotykanych wcześniej wrażeń. Zróżnicowane kompozycje, precyzyjnie i swobodnie skojarzone z refleksyjnymi i prowokującymi momentami tekstami nie powinny pozostawić obojętnymi tych, którzy zechcą posłuchać Leoszewskiego przemawiającego Majem.

Na koncercie, oprócz Ryszarda Leoszewskiego (gitara, śpiew), wystąpią: Marian Mazurek (gitara klasyczna), Krzysztof Baranowski (akordeon), Krzysztof Ciesielski (kontrabas) i Lech Grochala (instrumenty perkusyjne). Kilka utworów zespół zagra wspólnie z kwartetem smyczkowym Filharmonii Szczecińskiej

Warto dodać, że do realizacji materiału na płytę zaproszeni zostali szczecińscy muzycy, a kapitalnym bonusem na krążku jest jeden utwór zagrany wspólnie ze znakomitą Grupy MoCarta.

KWARTET SMYCZKOWY „VIGOROSO”

Ewa Pukos– skrzypce
Olga Rozmus– skrzypce
Izabela Joniec– altówka
Maja Nizińska – wiolonczela

Program:
1. J. Haydn- Kwartet B-dur
2.W.A. Mozart – 'Lodi” Quartetto G dur
3.Utwory „The Beatles”
4.A.Piazzola Tanga
6. Glenn Miller ” Moonlight Serenade”
5.Tango z filmu ” Zapach kobiety”

Kwartet smyczkowy „VIGOROSO” jest młodym zespołem. Stworzyły go szczecińskie kameralistki grające od lat w wielu różnych formacjach muzycznych, począwszy od duetu po orkiestrę kameralną.
W obecnym kształcie zespół istnieje od 2010 roku. Ma już na swoim koncie m.in. udział w koncercie inauguracyjnym I Międzynarodowego Konkursu
Wokalnego im. G.Perottiego w Ueckermunde, koncert pt. „Wiosna z Kwartetem VIGOROSO” w sali Księżnej Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, koncert inaugurujący cykl koncertów ” Kameralnie w Filharmonii”, który został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i krytykę. Ponadto zespół wystąpił na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „SACRUM NON PROFANUM” w Trzęsaczu, a także podczas Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Katedrze” w Kołobrzegu.

Kwartet smyczkowy „VIGOROSO” ma ambicje, aby stać się zespołem wszechstronnym, jednak wykonującym głównie kompozycje wielkich mistrzów napisane na kwartet smyczkowy, począwszy od klasycyzmu, aż do muzyki współczesnej.

Zespół szczególnym zainteresowaniem darzy twórczość kompozytorów polskich. Repertuar kwartetu smyczkowego”VIGOROSO”obejmuje kwartety J. Haydna, W.A. Mozarta, L. van Beethovena, S. Moniuszki, J. Brahmsa, A. Borodina, H.M. Góreckiego i jest stale poszerzany o nowe arcydzieła kameralistyki.

Impreza: Urodziny Miasta Szczecin
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA, SZCZECIN
KIEDY: 6 lipca 2013 (sobota), START GODZ. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY