ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 10.11.2011. RaveRiver

03/11/2011 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: RaveRiver
Dźwiękiem atakować będą: Alegria, Nuki, Sunekosuri, ThomasB, Nullptr
Gdzie: Alter Ego. Pl. Batorego 4. Szczecin
Kiedy: 10 listopada 2011 (czwartek), start godz. 21:00
Bilety: 5zł (do godz. 23:00), 7zł (po godz. 23:00)

To już ostatni RaveRiver w tym roku. Dlatego zaprosiliśmy gościa który jako pierwszy w styczniu gościł na inauguracji cyklu czyli Alegrie, poznańskiego działacza podziemia na rzecz promocji drum and bass’u, szczególnie tego ambitnego i mniej znanego. Do tego zobaczycie, posłuchacie i pobawicie się przy dźwiękach serwowanych przez zapowiadaną już wcześniej nową damę szczecińskiego d’n’b czyli Nuki.

:: szczegóły imprezy w rozwinięciu… 

Trochę szczegółów związanych z wykonawcami:

Alegria
Choć drum n’ bassu słuchał już wcześniej, to na dobre uzależnił się od tej muzyki dopiero w maju 2008 roku, gdy włączył stream internetowego radia – Bassdrive.com. Zainspirowany muzyką, a także za namową przyjaciół kupuje sprzęt, a już raptem pół roku później debiutuje w klubie. Od tamtego czasu gra comiesięczne imprezy w poznańskim IQ Clubie wraz z ekipą DrumObsession (do której zaprosili go Kriss_J i Artiztix), a także swoje autorskie imprezy z cyklu „Lucid Drumming” w klubie 8 Bitów.

Dzięki jego inicjatywie jako promotora ekipa DrumObsession sprowadziła do Polski tak ciekawych artystów jak Random Movement (USA), Naibu (Francja), Komatic (UK), Triad (Niemcy), Stray (UK), DFunk (UK), Presha (Nowa Zelandia), Mikal (UK), Big Bud (UK), Paul SG (Austria), a w planach ma kolejne warte uwagi projekty. Miał też zaszczyt supportować wiele gwiazd z zagranicy: Anile, Edward Oberon, June Miller, Method One, Netsky, Will Miles, Zyon Base; oraz z Polski: m.in. Reza, Ros (Sabbia), Mortem. Od 2010 współpracuje z Paulem SG w jego nowej wytwórni Jazzsticks Recordings.

Nigdy nie planuje swoich setów, spontanicznie dobiera kawałki zarówno z delikatnej, melodycznej, czy głębokiej strony DNB, jak i z mocniejszych uderzeń starając się czerpać z prawie całego spektrum tej muzyki.

Nuki
Utalentowana DJ i promotor z Katowic. Od wielu lat związana ze śląską sceną muzyki klubowej, sama miksuje od 2005 roku. Od początku swojej kariery w ekipie Drumsilezji, z którą współorganizowała cykl imprez „Technical Noise” i „Future Noise” w katowickim Inqbatorze.Tworzyła także Pandora Project.
W swoich setach łączy futurystyczne funkowe brzmienia z technoidalnym hipnotycznym bitem. U jej boku przyjemnośc gry miały już takie gwiazdy jak Hidden, Eye D, Cooh, Teebee, Muffler, Audio czy Materia oraz cała czołówka polskiej sceny dnb.

Sunekosuri
Dobrze znany bywalcom AlterEgo. Wychowany na oglądaniu przed
telewizorem i nagrywaniu pamiętnych audycji Love Parade oraz pierwszych break beatów Westbama. Później trafia na pierwsze sety DJ Hype i ekipy Ganja Cru, jungle, wytwórnie Kemal i Rob Data. W 2001 roku trafia na dramenbejsową audycję w Radiostacji i od tego dnia pozostaje wierny szeroko pojmowanej muzyce Drum and Bass. Od 2007 walczy z winylami szerząc połamane dźwięki. W 2009 roku współorganizuje Festiwal Open Air w Pile nad jeziorem Piaszczystym i zakłada 69labs wraz z PEPE oraz TWD. Obecnie najlepiej odnajduje się w atmosferycznych i liquidowych brzmieniach, ale również nie stroni od ciężkich, neurotycznych i soczystych bassów

ThomasB
Postać, która pojawiała się już ostatnio na RR i zaserwowała wraz z Demem’em sporą ilość dobrze zgranych i podanych dźwięków.

Nullptr
Reprezentant gospodarzy tego wieczoru, zapewni selekcje najskoczniejszych jungli!