ARCHIWUM. Szczecin. IMPREZY 21.09.2013. Gymkhana GP FINAŁ ogólnopolskich zawodów motocyklowych dla każdego! @ Tor Gokartowy w Szczecinie

19/09/2013 0 przez kierunek Szczecin

Szczecin, sport, motocykle, gymkhana, GP8, tor gokartowy, imprezy motocyklowe, imprezy sportowe, zawody motocyklowe, w Szczecinie

Szczecin, sport, motocykle, gymkhana, GP8, tor gokartowy, imprezy motocyklowe, imprezy sportowe, zawody motocyklowe, w SzczecinieIMPREZA: Gymkhana GP – FINAŁ
Ogólnopolskie zawody motocyklowe dla każdego!
GDZIE: Tor kartingowy. Wojska Polskiego 237a. SZCZECIN
KIEDY: 21 września 2013 (sobota), START GODZ. 09:00
BILETY: wstęp i udział bezpłatny

Gymkhana to zawody w jeździe precyzyjnej. Przyjedź – zobacz – wystartuj!

:: szczegóły wydarzenia w rozwinięciu…

Początek imprezy o godz. 9:00.

Gymkhana – trudny tor składający się ze slalomów, rotacji i innych figur, oznaczony pachołkami, należy przejechać w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą ilością błędów.

Dynamiczne przyspieszanie, zwalnianie i mocne pochylanie się w zakrętach dostarcza dużo adrenaliny zarówno zawodnikom jak i widzom. Zarazem jest to sport wyjątkowo bezpieczny i nieurazowy (maksymalne prędkości to 30 km/h) i podnoszący umiejętności kluczowe w bezpiecznej jeździe motocyklem.

Nie jest potrzebne specjalistyczne przygotowanie motocykla, a trening i szkolenie odbędzie się przed przejazdami konkursowymi, tak więc wystartować możesz również ty, jeśli posiadasz sprawny motocykl dowolnego typu i prawo jazdy. Jeśli zaś nie masz motocykla, możesz wziąć udział w konkursie GP8 – czyli pięciokrotnym przejechaniu „ósemki”, podobnej do egzaminacyjnej – organizator zapewnia jeden pojazd dla wszystkich.

Szczecińscy zawodnicy Gymkhany należą do najlepszych w Polsce, ponadto podziwiać można będzie w akcji przedstawicieli czołówki z całego kraju. Zawodnicy klasyfikowani będą w dwóch kategoriach: „doświadczonych” i „amatorów”.

Sponsorzy ufundowali nagrody o dużej wartości we wszystkich kategoriach, ze szczególnym uwzględnieniem amatorskiej. Będą to kurtki i rękawice motocyklowe, bony do sklepów, oleje, ubrania i gadżety oraz inne.

Organizator – „motoFUNdacja” przewiduje też dużo atrakcji: pokazy stuntu (czyli kaskaderskie popisy na motocyklu), testy kasków oraz inne…

Sport motocyklowy Gymkhana obecny jest w Polsce od zaledwie trzech lat, ale już ma wielkie i stale rosnące grono miłośników, a polscy zawodnicy należą do najlepszych w Europie. W obecnym sezonie to Szczecin stał się centrum życia gymkhanowego. Szczecińska motoFUNdacja, działająca non-profit ekipa złożona z pasjonatów, organizuje cykl ogólnopolskich zawodów w tej konkurencji. Majowa i lipcowa edycja odbyły się w Szczecinie, sierpniowa w Warszawie. Wielki Finał rozegra się 21 września 2013 również w Szczecinie. Wstęp i udział jest bezpłatny.

Gymkhana GP to największa impreza gymkhanowa w kontynentalnej Europie. Oprócz najlepszych zawodników z całej Polski startują w niej również motocykliści z Czech i Niemiec. Szczecinianie należą do ścisłej czołówki, najbardziej utytułowany jest zdobywca 2. miejsca edycji majowej i lipcowej oraz zwycięzca konkursów GP8 „Rufi” Rafał Dziki-Sereda, a także debiutant roku, zwycięzca kategorii amatorów pierwszej rundy „Dziki” Krzysiek Dzikowski.

Program Finału Ogólnopolskich Zawodów Gymkhana GP
21.09.2013 (sobota)

8:45-10:00 Rejestracja zawodników
9:00-11:30 Treningi
10:00-11:30 Konkurs GP8
11:30-11:45 Pokaz stuntu
11:45-12:15 Zapoznanie z trasą
(UWAGA!!! będzie można używać hulajnóg, deskorolek, rolek, wrotek … wszystkiego co ma kółka i nie jest motocyklem ani rowerem)
12:20-14:00 Pierwszy przejazd konkursowy
14:00-14:15 Pokaz stuntu
14:15-15:45 Drugi przejazd konkursowy
16:00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Rejestracja, regulamin, szczegółowy harmonogram i wszelkie informacje
na stronie organizatora:
IMPREZA: Gymkhana GP

IMPREZA: Gymkhana GP – FINAŁ
Ogólnopolskie zawody motocyklowe dla każdego!
GDZIE: Tor kartingowy. Wojska Polskiego 237a. SZCZECIN
KIEDY: 21 września 2013 (sobota), START GODZ. 09:00
BILETY: wstęp i udział bezpłatny