ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. 22.04.2011. RaveRiver: Dub My Step

15/04/2011 0 przez kierunek Szczecin

Impreza: RaveRiver: Dub My Step
Gdzie: Alter Ego. Pl. Batorego 4. Szczecin
Kiedy: 22 kwietnia 2011 (piątek), start godz. 21:00
Bilety: 7zł

Sugestie szanownej imprezowej publiki wysłuchane.

Tym razem deski alteregowego parkietu zawibrują wzbudzone najniższymi częstotliwościami. 100% dubstepu i to jakiego!

Do Szczecina zawita znany z zeszłorocznego występu na Boogie Brain kolektyw My Head Is Dubby. Kolejnym mocnym punktem programu będzie debiut nowego szczecińskiego dj’a. Zniszczenia dopełni lokalna załoga – Olah i nullptr.

Na imprezie zapominamy o digitaliach – jedynym nośnikiem muzyki będzie płyta winylowa pozwalająca sięgnąć po przejmujący, kilkunastohercowy bass który ludzkie ucho przestaje słyszeć a poczuć go można jedynie jako uderzenia ciśnienia akustycznego.

My Head Is Dubby (Wrocław) – oparty na audycji radiowej kolektyw, zrzeszający
miłośników niskich częstotliwości. Narzędziem ich pracy jest winyl, a warsztatem obowiązkowo ciemna sala. Już od trzech lat na swoich imprezach starają się wypruć flaki z głośników i wzbudzić Technics’y.

Przekształcając swoją fascynację basem w sprawne działanie grupowe, doprowadzili do realnego rozwoju gatunku w twierdzy Wrocław. Dzisiaj ciężko już tutaj o klubową imprezę bez dubstepu. Ich siedzibą jest właśnie największe dolnośląskie miasto, mimo to przenoszą wirusa także na inne miejsca, grając m.in. w Krakowie, Katowicach, Poznaniu,
Warszawie, Bydgoszczy czy Trójmieście.

Nad basem medytowała z nimi już większość wiodących dubstepowych producentów i dj’ów, wystarczy wymienić takich jak Mala [DMZ], Hatcha, Youngsta, Jamie Vex’d, Rusko, Conquest, The Others, Headhunter czy Scuba.

W Szczecinie ekipę My Head is Dubby będą reprezentować TLR i S400.

Bejrut (RaveRiver / Szczecin) – wieloletni vinyl collector który zdecydował się dokupić drugi gramofon i podzielić się swoją kolekcją z szerszą publicznością. Na imprezie Dub My Step zagra swój debiutancki set w którym obiecuje wymieszać wszystko co na przestrzeni lat wrzucano do dubstepowej szufladki. Od źródeł dubowych wibracji przez najostrzejsze wobblery po najświeższe post-dubstepowe kawałki prosto z londyńskich parkietów.

Olah (Kermit Soundsystem / Szczecin) – oryginalna panna ze Szczecina która, zawodowo spełnia się jako twórca niespotykanych barw, dzięki czemu weekendowo może pozwalać sobie na szatańskie imprezy z głębokim basem w tle. Lubi papieroski na balkonie, zupki chińskie i wódkę w kuflach od piwa. Ze swoją znajomością przeróżnej muzyki mogła by zastąpić Marka Sierockiego, co wszystkim wyszłoby na dobre bo jest od niego o wiele ładniejsza. Szukająca bardziej w starociach niż w nowościach reggae. Fanka sound
systemowych brytyjskich basowych brzmień i nie tylko. Jako Kermit Sound wraz z Agata selecta występowały z największymi polskiej sceny reggae, zagrały dwukrotnie na festiwalu Reggaeland w Płocku, wygrały e-clash organizowany w 2008.

nullptr (RaveRiver / Szczecin) – przebył muzycznie długą drogę, aby ostatecznie odnaleźć się w inspirowej jamajką muzyce klubowej. Jego sety to mieszanka świeżych, melodyjnych jungli, dubstepowych hitów oraz, zarówno tradycyjnego jak i UK, dubu.
We wrześniu debiutowałna deskach AlterEgo, od tego czasu regularnie działa na szczecińskiej scenie klubowej.