ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty 08.01.2012. DK Słowianin gra dla WOŚP

02/01/2012 0 przez kierunek Szczecin

Koncert: DK Słowianin gra dla WOŚP
wystąpią: Godbite, Universal Dying, The Mastema, No Future, Brewery Szein, HellAwake
Gdzie: DK Słowianin. Korzeniowskiego 2. Szczecin
Kiedy: 8 stycznia 2012 (niedziela), start godz. 18:00
Bilety: 5zł cegiełka WOŚPowa

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
8 stycznia 2012 Słowianin gra dla WOŚP! Zaczynamy od godz. 18:00 a pomogą nam…
:: szczegóły koncertu w rozwinięciu…

GODBITE (progressive/alternative metal/shiznitzl) – Szczecin – najbardziej dotychczas skuteczny skład szczecińskiego projektu zszedł się w lipcu 2008 roku w sporej piwnicy z kabiną prysznicową na Podzamczu. Inspirując się takimi kapelami jak Mastodon, czy Kylesa, Godbite tworzy własną wizję progresywnego ciężkiego grania. Niesamowita dawka melodii, ciężaru, połamanej rytmiki, jak i wymieszania śpiewanego i krzyczanego wokalu w tym wypadku jest gwarancją świetnych kompozycji.

MASTEMA – szczeciński przedstawiciel death metalu. Skład zespołu zawiązał się w sierpniu 2010 roku, a jesienią już zarejestrował pierwsze demo. Chłopcy mają na swoim koncie koncerty z takimi kapelami jak: Aorta (Niemcy), Anthem (Poznań), Toxic Bonkers (Łódź) czy Disgrace in Terror (Brazylia). W lutym 2012 zespół wchodzi do studia zrejestrować materiał na pierwsze LP.

UNIVERSAL DYING – szczeciński zespół, który powstał w 2006 roku w następstwie rozpadu zespołu GOTH. Reprezentują scenę melodyjnego death/gothic metalu z lekką nutą progresywności.
Kompozycyjny trzon zespołu stanowią Arthurius (gitara), Koziat (perkusja), Dragon (gitara), Dieman (klawisze). Zespół dotychczas uczestniczył w kliku muzycznych wydarzeniach i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność.

No Future. Zespół No Future powstał wczesną jesienią 2006 roku z inicjatywy Krzyśka, Przemka i Sławka. Jako trio działał do wiosny 2009, kiedy to skład uzupełnił Michał. W międzyczasie kapela nagrała pierwszy materiał demo zatytułowany „God save No Future” oraz zagrała kilkadziesiąt koncertów o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim dzieląc scenę z takimi zespołami jak Farben Lehre, Dezerter, Hurt, The Bill etc. W czerwcu 2010 decyzję o opuszczeniu zespołu podjął perkusista i współzałożyciel zespołu Sławomir Atroszczyk. Jego miejsce zajął Przemysław Meyer.
Do największych sukcesów jak dotychczas należą udział w finale Festiwalu Młodych Talentów Polskiego Radia Szczecin Gramy 2008, Nagroda Publiczności Festiwalu Rykowisko’08 w Rykach, I miejsce w Generatorze Szans’09, II miejsce na Festiwalu Miasto Rocka oraz wygranie Eliminacji Regionalnych Festiwalu Studenckiego Fama 2008.
Muzyka No Future to synteza energetycznych i melodyjnych, a zarazem prostych gitarowych dźwięków, wspartych szczerymi i niebanalnymi tekstami.
Skład zespołu: Krzysztof Borkowski (gitara, śpiew), Michał Baczyński (gitara, śpiew), Przemysław Borkowski (gitara basowa, śpiew), Przemysław Meyer (perkusja)

Brewery Szein. Brewery Szein to szczecińska grupa założona w grudniu 2002 r. Nazwa zespołu jest literówką: Brewery Szczecin. Styl, który prezentujemy to melodyjny rock (często określany jako punk’n’roll) z mocnym brzmieniem i ostrymi tekstami. Mamy na swoim koncie, oprócz wielu koncertów i debiutów medialnych, udział w finale Szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2007 oraz występ w audycji radiowej Wojciecha Manna „Tanie granie”. Wyróżnikiem Brewery Szein jest „niespotykany głos wokalisty” (Wojciech Hawryszuk – Polskie Radio Szczecin) oraz dosadne teksty piosenek, które bawią. Te cechy w połączeniu z dużym autentyzmem zespołu sprawiają, że w naszej muzyce jest coś co przyciąga publiczność. W skład zespołu wchodzi trzech muzyków: Przemysław Tarkowski (perkusja, teksty), Tomek Cepowski (gitara, muzyka) oraz Tadeusz Nowak (wokal, gitara basowa, teksty).

HellAwake. Powstały w 2007 roku w Policach. Muzykę zespołu można określić jako klasyczny heavy metal z domieszką thrashu. Do sukcesów grupy należy zaliczyć nagranie płyty demo, z której utwory emitowane są w stacji radiowej RMF Muzzo oraz pierwsza nagroda w przeglądzie kapel rockowych w Policach. Zespół ma za sobą szereg koncertów w regionie zachodniopomorskim.

Zobacz także listę pozostałych szczecińskich imprez WOŚP 2012