ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 08.08.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 08.08.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

03/08/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

warsztaty, spektakl, koncerty, czyli sobota w Ogrodzie Różanym…

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, kierunek Szczecin, weekend w Szczecinie, koncerty w Szczecinie

Koncert: Baltic Neopolis Quartet
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany / Różanka. ul. Jasienicy. Szczecin
KIEDY: 8 sierpnia 2015 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

11:00-13:00 Warsztaty plastyczne – „Róże, lisy i baobaby… Studnia możliwości – oswajamy filc”.

Prezentacja działań z zakresu sztuki użytkowej i designu, głównym celem warsztatów jest uzmysłowienie uczestnikom projektu, że każdy przedmiot, który ich otacza, został kiedyś zaprojektowany. W programie warsztatów zajęcia z projektowania i szycia maskotek oraz ozdób (broszek, magnesów).

Warsztaty teatralne – pantomima. Uczestnicy zapoznają się z pojęciem „Mowa ciała” poprzez Warsztaty z autoprezentacji pozwalające na wyrobienie własnej wartości, pozwalające poznać własne ciało i jego możliwości oraz „Gry mimiczne”, czyli ciało jako środek ekspresji.

12:00 Najpiękniejsze rosyjskie i ukraińskie pieśni, ballady oraz romanse zaśpiewa Paweł Kluczko.

Paweł Kluczko – dyrygent, absolwent Państwowego Konserwatorium w Swierdłowsku i Instytutu Muzyczno-Pedagogicznego. Pracował w teatrach muzycznych w Kijowie, Chabarowsku, Karagandzie, Krasnojarsku, Saratowie.

13:00-14:00 Spektakl „Pantomima u Tuwima”, Pantomima u Tuwima” na podstawie wierszy dla dzieci J. Tuwima. Warsztaty prostych etiud teatralnych, inspirowane twórczością Juliana Tuwima.

18:00 RÓŻANE WIECZORY: Baltic Neopolis Quartet

zespół wystąpi w składzie Emanuel Salvador – skrzypce, Łukasz Górewicz – skrzypce, Emilia Goch – altówka, Tomasz Szczęsny – wiolonczela. W repertuarze koncertu usłyszymy utwory Josepha Haydna , Joaquina Turina , Jacoba Gade Tango Jalousie, Franza Schuberta, Georga Gershwina , Carlosa Gardela, Zequinha de Abreu, Astora Piazzolli.

Różany Ogród Sztuki

W sezonie letnim (od ośmiu) lat Ogród Różany zamienia się w Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę w Ogrodzie Różanym odbywają się koncerty plenerowe. Koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych.

 W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Pokazane zostaną prace z zakresu malarstwa (martwa natura i pejzaż), rysunku (martwa natura) oraz fotografii (pejzaż i fotografia makro przyrody).

Różanka Dzieciom

Przedsięwzięcia artystyczne skierowane do najmłodszych odbiorców. W ramach projektu nie zabraknie spektakli interaktywnych oraz warsztatów rozwijających twórczość dziecka. Nowością w tegorocznym cyklu imprezy będą „Różankowe czytanki”, czyli rodzinne, interaktywne spotkania z książką (działania realizowane w Ogrodzie Różanym w każdą sobotę).

Różana czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek.

Każdy kto odwiedzi Różany Ogród od 23 maja do 31 sierpnia (2015) będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na przeczytanie książek, bez konieczności jej zakupu.