ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 12.07.2014. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 12.07.2014. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

08/07/2014 0 przez Imprezy w Szczecinie

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Różankowe Czytanki, Różane Wieczory, w Szczecinie

Różanka, Rózany Ogród Sztuki, koncerty, plener w Szczecinie, Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, imprezy, muzyka, imprezy plenerowe, Różankowe Czytanki, Różane Wieczory, w SzczecinieRóżanka Dzieciom – warsztaty twórcze
Koncert:
 Koncert pieśni hiszpańskich, włoskich i francuskich
GDZIE: OGRÓD RÓŻANY/RÓŻANKA. ul. Jasienicy. Szczecin
KIEDY: 12 lipca 2014 (sobota), start godz. 11:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

11:00-13:00 w ramach cyklu Różanka Dzieciom zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty twórcze (warsztaty origami oraz tworzenie broszek) oraz animacje cyrkowe z clownami i szczudlarzami.
12:00 Koncert pieśni hiszpańskich, włoskich i francuskich w wykonaniu Anny Przybysz z akompaniamentem Agnieszki Kuźmy.
13:00 Spektakl interaktywny dla dzieci pt. „Ale cyrk…” , realizowany przez szczecińskich animatorów z Kompanii Marzeń.

Anna Przybysz

Absolwentka Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studia ukończyła w klasie śpiewu solowego prof. Felicji Jagodzińskiej. Występowała na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Opery i Operetki w Szczecinie. Była laureatką Brązowego Gondoliera na Festiwalu Pieśni Włoskiej w Kliszowie. Nagrała płytę z pieśniami Władysława Żeleńskiego. Artystka prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą wykonując pieśni, utwory kameralne, oratoryjno – kantatowe , operowe , musicalowe.

Agnieszka Kuźma

Urodzona w Poznaniu pianistka od kilku lat związana ze Szczecinem. Koncertuje zarówno, jako solistka jak i kameralistka wykonując utwory o zróżnicowanej stylistyce. Chętnie gra w duetach instrumentalnych z wiolonczelą, skrzypcami, fletem, klarnetem oraz w większych zespołach: trio fortepianowe oraz trio fletowe: 2 flety i fortepian. Od 2012 r. pracuje w duecie fortepianowym, a w 2013 r. rozpoczęła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie poszerzając swoje umiejętności pianistyczne pod okiem prof. Mai Nosowskiej. Koncertowała również w większych składach współpracując z orkiestrami i zespołami ze Szczecina m.in. Zespół Wokalistów i Instrumentalistów Camerata Nova, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestra Opery na Zamku realizując partię fortepianu, klawesynu bądź celesty, jak również (od 2013 r.) współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej.

Różany Ogród Sztuki

W sezonie letnim (od siedmiu) lat Ogród Różany zamienia się w Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę w Ogrodzie Różanym odbywają się koncerty plenerowe. Koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych.

w sierpniu zostanie zaprezentowana wystawa prac (malarstwo, grafika, plakat) uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie

Różanka Dzieciom

Przedsięwzięcia artystyczne skierowane do najmłodszych odbiorców. W ramach projektu nie zabraknie spektakli interaktywnych oraz warsztatów rozwijających twórczość dziecka. Nowością w tegorocznym cyklu imprezy będą „Różankowe czytanki”, czyli rodzinne, interaktywne spotkania z książką (działania realizowane w Ogrodzie Różanym w każdą sobotę).

Różanka bez barier

Celem cyklu jest ukazanie twórczości osób niepełnosprawnych oraz podkreślenie roli, jaką spełnia odbiór sztuki w integracji społecznej tych osób. W ramach projektu raz w miesiącu zostaną zaprezentowane spektakle dla dzieci tłumaczone na język migowy.

Różana czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek.

Każdy kto odwiedzi Różany Ogród od 31 maja do 31 sierpnia (2014) będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na przeczytanie książek, bez konieczności jej zakupu.