ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 28.06.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. 28.06.2015. Różany Ogród Sztuki @ Ogród Różany w Szczecinie

24/06/2015 0 przez Imprezy w Szczecinie

bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i muzyką współczesną w ramach Różanego Ogrodu Sztuki…

Szczecin, Różanka, Ogród Różany, koncert, Różany Ogród Sztuki, kierunek Szczecin, weekend w Szczecinie, koncerty w SzczecinieKoncert: IRCHA Clarinet Quartet
Różany Ogród Sztuki
GDZIE: Ogród Różany / Różanka. ul. Jasienicy. Szczecin
KIEDY: 28 czerwca 2015 (niedziela), start godz. 12:00
BILETY: WSTĘP WOLNY

12:00  Koncert IRCHA Clarinet Quartet.

Ikona jazzowej awangardy w Polsce – Mikołaj Trzaska wraz z trzema wybitnymi klarnecistami: Wacławem Zmplem, Michałem Górczyńskim i Pawłem Szmburskim w projekcie Ircha Quartet zgłębia tajemnice mistyki żydowskiej odbywając bliskie i dalekie podróże muzyczne w poszukiwaniu wspólnego mianownika pomiędzy muzyką chasydzką i muzyką współczesną.
Ten instrumentalny kwartet dęty składający się z czterech znakomitych muzyków-improwizatorów władających przeróżnymi rodzajami klarnetów jest jednym z najbardziej intymnych obrazów współczesnej muzyki żydowskiej. Genialne wyczucie delikatności tematu idzie w parze z mistrzowskim wykonaniem nie stroniącym od improwizacji.

Różany Ogród Sztuki

W sezonie letnim (od ośmiu) lat Ogród Różany zamienia się w Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę w Ogrodzie Różanym odbywają się koncerty plenerowe. Koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych.

 W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Pokazane zostaną prace z zakresu malarstwa (martwa natura i pejzaż), rysunku (martwa natura) oraz fotografii (pejzaż i fotografia makro przyrody).

Różanka Dzieciom

Przedsięwzięcia artystyczne skierowane do najmłodszych odbiorców. W ramach projektu nie zabraknie spektakli interaktywnych oraz warsztatów rozwijających twórczość dziecka. Nowością w tegorocznym cyklu imprezy będą „Różankowe czytanki”, czyli rodzinne, interaktywne spotkania z książką (działania realizowane w Ogrodzie Różanym w każdą sobotę).

Różana czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek.

Każdy kto odwiedzi Różany Ogród od 23 maja do 31 sierpnia (2015) będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę. Projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji „uwalniania książek”, który wielu osobom daje szansę na przeczytanie książek, bez konieczności jej zakupu.