ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. Wydarzenia. 02.06.2019. 30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce @ Łasztownia + Plaża na wyspie Grodzkiej

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Koncerty. Wydarzenia. 02.06.2019. 30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce @ Łasztownia + Plaża na wyspie Grodzkiej

27/05/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

rocznica przemian ustrojowych w Polsce, czyli plenerowe atrakcje dla całych rodzin…

Impreza/wydarzenie: rocznica przemian ustrojowych w Polsce
Gdzie: Łasztownia. 70-655 Szczecin [zobacz na mapie]
Kiedy: 2 czerwca 2019 (niedziela), program w rozwinięciu
Bilety: wstęp wolny

Wydarzenia z okazji 30. rocznicy przemian ustrojowych w Polsce odbędą się na Łasztowni oraz na Plaży (wyspa Grodzka)

Muzycznym wydarzeniem będzie koncert legend polskiego rocka – „Wolność kocham i rozumiem”, który odbędzie się na Łasztowni (pod Dźwigozaurami).

Podczas tego koncertu wystąpią: Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, Tomek Lipiński oraz Sztywny Pal Azji

30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce
PROGRAM

animacje i zajęcia dla całych rodzin – „Strefa Małej Wolnej Twórczości”, Wyspa Grodzka

15:00 „Taneczne Patchworki” – warsztaty teatralno-muzyczne (45 minut) – grupa wiekowa od 3 lat
15:00-19:00 „Gry Morskie” – grupa wiekowa od 3 lat
16:30-17:15 „Bajkowe eksperymenty naukowe” – interaktywny spektakl – grupa wiekowa od 4 lat
17:30-18:15 „Hop ku przygodzie” – spektakl sztuki cyrkowej dla dzieci – grupa wiekowa od 3 lat
18:30-19:15 „Bio-eko-logiczne warsztaty” – grupa wiekowa od 3 lat

30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce
koncerty pod Dźwigozaurami

17:00 Kobranocka
17:50 Chłopcy z Placu Broni
18:40 Tomek Lipiński
19:30 Sztywny Pal Azji

30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce
szczegóły imprez dla dzieci

„Gry Morskie”

Statki, wiązanie liny, wiązanie węzła, nauka alfabetu morsa. Przestrzeń przynależna do przystani jachtowej zostanie zaadoptowana do prowadzenia morskich animacji dla dzieci na świeżym powietrzu.

Dominować będą interaktywne tablice, a nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwać będą profesjonalne wilki morskie. Animacje polegać będą przede wszystkim na pobudzaniu dziecięcej wyobraźni i motywacji do kreatywnego udziału w zabawie i zaangażowania co oczywiście tylko pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka. W trakcie zabaw dla dzieci wykorzystane będą elementy warsztatu cyrkowego oraz aktorskiego.

„Taneczne Patchworki” – teatralno-taneczne warsztaty dla dzieci od 3 lat i ich opiekunów, które będą okazją do spotkania się małych dziewczynek i chłopców – odważnych i nieśmiałych, urodzonych mówców i upartych milczków, małych odkrywców.

Dzieci będą obcować z muzyką, tańcem, rytmiką, a partnersko towarzyszyć im będą ich opiekunowie. Będzie wesoło, energicznie, optymistycznie, a przede wszystkim rozwijająco i rodzinnie.

„Bajkowe eksperymenty naukowe”

Interaktywny spektakl dla dzieci o naukowo-magicznym charakterze. Razem z Panem Kleksem (bohaterem czasów, w których dokonywały się największe ustrojowe przemiany) w jego tajnym laboratorium dzieci przeprowadzoną eksperymenty, poznają wynalazki i techniczne nowinki, którymi Pan Kleks się otacza, bo jak wiadomo Pan Kleks przepada za niekonwencjonalnymi sposobami ulepszania, ale niekoniecznie upraszczania codzienności.

Pan Kleks zabierze dzieci i ich opiekunów na technologiczne zaplecze swojej Akademii, gdzie wraz z szalonym Docentem i jego zwariowanym Asystentem będą mrozić, podpalać i teleportować. Będzie wesoło, naukowo i magicznie.

Performance sztuki cyrkowej dla dzieci „Hop ku przygodzie”.

Jednoosobowy spektakl o pozornie nieistotnych, a jednak niesamowitych drobiazgach, o tym jak zwykły patyk staje się magiczną różdżką, a zwykła czerwona kulka nie pozwala przestać się śmiać.

Na przygodę trzeba być uważnym i otwartym. Jeżeli nie dostrzeżemy jej w odpowiednim momencie, ucieknie i jak królik schowa się do swojej nory. Jedna z takich przygód czai się tuż za rogiem.

Kamil Żongler zaprasza do swojego świata wirujących w powietrzu piłek, obręczy i maczug. Zobaczymy, dokąd zaprowadzi naszego bohatera jego psotny czerwony nosek i co może ukrywać się za z pozoru zwykłymi rzeczami.

Jednoosobowy performing dla dzieci – mądry, magiczny przekazujący dobre wartości. Oparty na motywie wolności, miłości i ogólnie pojmowanego dobra. Stworzony w sposób zrozumiały zarówno dla dorosłych opiekunów jak i najmłodszych dzieci.

„Bio-eko-logiczne warsztaty”

zajęcia edukacyjne podejmujące temat ekologii dla dzieci (od 4 lat) i ich opiekunów, których celem będzie rozwijanie u najmłodszych i wzmacnianie u ich opiekunów, świadomości, wrażliwości i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska oraz wyrabianie zdrowych nawyków od najmłodszych lat.

W trakcie zajęć animatorzy wraz z uczestnikami posadzą do zużytych słoików i puszek 150 sztuk sadzonek warzywnych (m.in. pomidorków koktajlowych i sałaty), które następnie będzie można zabrać do domu i wyhodować na parapecie lub balkonie.

02.06.2019 30. rocznica przemian ustrojowych w Polsce