ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 06-07.04.2019. XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 06-07.04.2019. XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie

02/04/2019 0 przez Imprezy w Szczecinie

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie…

WYDARZENIE: XXVII i XXVIII Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie
GDZIE: Hala Sportowa Zespołu Szkól nr 3. Generała Józefa Sowińskiego 1. 70-001 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 6-7 kwietnia 2019 (sobota-niedziela), godz. 10:00-17:00
BILETY: 5 zł (ulgowy), 10 zł (normalny) do nabycia w kasie na miejscu )płatność tylko gotówką)

W kwietniowy weekend 6 i 7 kwietnia 2019 do Szczecina zawitają kocie piękności. Podczas wystawy będzie można podziwiać około 200 kotów różnych ras.

Hodowcy kotów rasowych wraz ze swoimi pociechami przyjadą do nas z różnych zakątków Polski, a także z krajów ościennych.

Każdy wystawca będzie prezentować przygotowanego przez siebie kota przed międzynarodowym składem sędziowskim, wśród składu sędziowskiego spotkamy znanych sędziów felinologicznych z Polski, Czech, Liechtensteinu, Finlandii i Włoch.

6-7.04.2019 Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych w Szczecinie

Podczas ocen, sędziowie będą omawiać budowę ciała kota, kolorystykę, kształt i kolor oka, a także ogólną prezencję i kondycję wystawową kota.

Każda z ras ma swój wzorzec który jest szczegółowo opisany przez Międzynarodową Federacje Felinologiczną – FIFE (Fedaration Internationale Feline), którą w Polsce reprezentuje „Felis Polonia” (FPL).

Najważniejszym wydarzeniem wystawy kotów rasowych będzie finał BEST in SHOW, a także BEST OF BEST, czyli wybór najpiękniejszych kotów wystawy w sobotę około godz. 16:00 i w niedzielę około godz. 15:30.

Odwiedzający wystawę będą mogli porozmawiać i nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcami, oraz uzyskać od nich dużo informacji na temat danej rasy np. o ich charakterze, sposobie odżywiania, pielęgnacji itd.

Dla osób mających zamiar nabyć kota rasowego, wystawa jest okazją do nawiązania kontaktu z hodowcami. Na wystawie obowiązuje zakaz sprzedaży kotów. Hodowcy obecni na wystawie prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych, których rodowody są uznawane przez Word Cat Congres.

Na miejscu będą dostępne stoiska gastronomiczne z kawą, ciastem, a dla kocich potrzeb z karmami, drapakami, zabawkami, akcesoriami i kosmetykami.