ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 06-22.12.2019. Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 @ Aleja Kwiatowa

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 06-22.12.2019. Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 @ Aleja Kwiatowa

03/12/2019 0 przez kierunek Szczecin

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Szczecinie, program i czas trwania…

Wydarzenie: Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy 2019
Gdzie: Aleja Kwiatowa. 70-551 Szczecin [zobacz w google street view]
Kiedy: 6-22 grudnia 2019, program jarmarku w rozwinięciu
Bilety: wstęp wolny

Świąteczny klimat na trzech placach Szczecina – największy Jarmark Bożonarodzeniowy w naszym mieście

6-22 grudnia 2019, Jarmark Bożonarodzeniowy, Aleja Kwiatowa w Szczecinie

Kiedy zacznie się szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy?

Od piątku, 6 grudnia 2019 Jarmark Bożonarodzeniowy zamieni trzy place w centrum Szczecina w magiczne miejsce i czas oczekiwania na święta w przestrzeni miejskiej.

Magia Świąt Bożego Narodzenia potrwa od 6 do 22 grudnia 2019, a samo centrum Szczecina zmieni się w krainę pełną świątecznych niespodzianek.

Gdzie odbędzie się szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy?

To już czwarty Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany na trzech placach: Alei Kwiatowej, placu Adamowicza i placu Lotników. Podczas imprezy we wspomnianych miejscach pojawią się drewniane domki, w których będzie można zrobić świąteczne zakupy, skosztować smacznych, regionalnych produktów, znaleźć wymarzony podarek pod choinkę czy napić się ciepłej czekolady i grzanego wina.

Oprócz tego na Jarmarku Bożonarodzeniowym będzie można skorzystać z oferty food trucków i innych mobilnych wystawców.

O wyjątkowy klimat podczas naszego Jarmarku zadbają piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Na placu Lotników stanie wielka choinka, nie zabraknie także gigantycznej bombki, której odwiedzający Jarmark uwielbiają robić zdjęcia. To wszystko będzie okraszone świątecznymi kolędami i piosenkami, które będą wybrzmiewać z jarmarkowego, świątecznego radiowęzła.

szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy – świąteczne kino, koncerty i wspólne gotowanie

Święta Bożego Narodzenia najlepiej jest spędzać w gronie przyjaciół i rodziny. Po raz kolejny organizatorzy Jarmarku zadbają o to, aby umilić mieszkańcom i turystom także czas oczekiwania na nie. Każdy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie obfitował w rodzinne atrakcje.

Na placu Lotników pojawi się hala namiotowa, w której będą przeprowadzane warsztaty, a wieczorami będzie się zmieniała w salę kinową. W sąsiedztwie zostanie ustawiona scena, na której wystąpią zespoły ze Szczecina i regionu, podopieczni szkół i organizacji pozarządowych oraz instytucji kulturalnych.

W naszej kulturze Boże Narodzenie to też czas wspólnego gotowania, wypiekania bożonarodzeniowych pierników i dekoracji świątecznych ozdób. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie mnóstwo okazji do tego, aby spróbować swoich sił nie tylko w świątecznej kuchni, ale także rękodzielnictwie. Przed nami wielkie wspólne gotowanie.

szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy atrakcje (nie tylko) dla dzieci
Czymże byłby Jarmark Bożonarodzeniowy bez karuzeli weneckiej, choinek, grzanego wina i świętego Mikołaja? Te wszystkie świąteczne symbole pojawią się także w centrum Szczecina. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie można nie tylko kupić sobie świąteczne drzewko do domu, ale także zainspirować się, jak w sposób ekologiczny i ekonomiczny udekorować swoje mieszkanie.

Na najmłodszych czekać będzie karuzela wraz z loterią fantową, a na pełnoletnich oczywiście grzane wino serwowane w wyjątkowych, szczecińskich kubeczkach. Kto kupił taki w ubiegłym roku, teraz będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję.

szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy program, godziny otwarcia jarmarku

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w Mikołajki, 6 grudnia i potrwa przez 17 dni.

Do 22 grudnia w Alei Kwiatowej, na placu Adamowicza i placu Lotników w godz. pon.-czw. 14:00-20:00, pt.-sob. 10:00-23:00, ndz. 10:00-20:00 będzie można odwiedzać jarmarkowe domki, brać udział w animacjach i korzystać z przygotowanych atrakcji.