ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 15.10.2016. Wybuch Krokusowej Rewolucji @ Ogród Różany w Szczecinie

ARCHIWUM. Szczecin. Imprezy. Wydarzenia. 15.10.2016. Wybuch Krokusowej Rewolucji @ Ogród Różany w Szczecinie

11/10/2016 0 przez Imprezy w Szczecinie

ku chwale zielonego Szczecina…

Szczecin Krokusowa RewolucjaWydarzenie: Wybuch Krokusowej Rewolucji
GDZIE: Ogród Różany/Różanka, ul. Jasienicy 8. 71-899 Szczecin [zobacz w google street view]
KIEDY: 15 października 2016 (sobota), start godz. 12:00
BILETY: wstęp wolny

Krokusowa rewolucja narodziła się 5 lat temu i przerosła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców – Marii Myśliwiec i Sylwiusza Mołodeckiego.

Pomysł przeniesienia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni do innych części naszego miasta został pozytywnie przyjęty przez mieszkańców Szczecina.

Dzięki współpracy z Radami Osiedli, Spółdzielniami i Wspólnotami Mieszkaniowymi, szkołami i przedszkolami, a także firmami i osobami prywatnymi Krokusowa Rewolucja z roku na rok, ogarniała coraz to nowe zakątki miasta.

Główną siłą sprawczą nasadzeń krokusów w terenie byli uczniowie szkół i przedszkoli. Są szkoły, które tylko czekają na sygnał, aby wziąć udział w akcji. Nazwane zostały Krokusowym Pogotowiem. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów pomogli posadzić kilkadziesiąt tysięcy krokusów.

Co roku wraz z czytelnikami Kuriera Szczecińskiego wybierane i obsadzane jest jedno miejsce. W roku 2015 był to zieleniec przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach, a w akcji wzięło udział ok. 250 osób. Posadzonych zostało 20 tys. krokusów. W poprzednich latach obsadzono Aleję Kwiatową i taras na Wałach Chrobrego.

W sobotę (15 października 2016) zainaugurowana zostanie kolejna edycja inicjatywy społecznej pn. „Krokusowa Rewolucja” pod hasłem „Wybuch Krokusowej Rewolucji”.

Zapraszamy wszystkich sympatyków akcji i przyjaciół Różanki do wspólnej zabawy w godz. 12:00-15:00.

Dzięki hojności sponsorów posadzony zostanie całkiem pokaźny dywan kwiatowy na terenie Ogrodu Różanego w Szczecinie.

Impreza zostanie wzbogacona o występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych: OK Saniga SM „Wspólny Dom”, Szkoły Podstawowej nr 68, Przedszkola nr 50 i Gimnazjum nr 34 oraz koncert szczecińskiego zespołu „Srebrzyści Akordeoniści”.

W takcie imprezy zostaną wręczone nagrody wiosennego konkursu fotograficznego „Krokusy za Krokusy” oraz statuetki Przyjaciela Krokusowej Rewolucji.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dobrych humorów i rękawiczek jednorazowych. Nie zabraknie ciepłych napojów i dobrej zabawy ku chwale zielonego Szczecina.

Szczecin Krokusowa Rewolucja